Taksówka i jej konkurencja w postaci przewozu rezerwowanego poprzez aplikację, to w każdym przypadku rozwiązanie wygodne i pożądane, szczególnie w dużych miastach. Jeśli jednak zastanawiasz się, które z nich jest korzystniejsze cenowo i dostępne w praktycznie każdych okolicznościach – sprawdź poniższe zestawienie.

Taksówka vs. przewozy na aplikację – porównanie obu rozwiązań

Porównując klasyczną usługę przewozu w postaci taksówki do kursu zamawianego poprzez aplikację, należy wziąć pod uwagę dostępność, cenę, wygodę i bezpieczeństwo obu rozwiązań.

W zakresie dostępności i ceny wydaje się, że Uber oraz Bolt mają przewagę nad tradycyjną taksówką. Dlaczego? Ponieważ każda z tych aplikacji łączy zainteresowanego przewozem z konkretnym kierowcą. Takim, który znajduje się najbliżej. Czas oczekiwania na kurs nie przekracza zatem kilku minut. Podczas gdy na tak zwaną taryfę czeka się niekiedy i pół godziny, w przypadku Ubera nie ma mowy o żadnych opóźnieniach.

Cena przejazdu w jego przypadku też uchodzi za korzystniejszą. Tym bardziej, jeśli chcesz zamówić transport w klasycznych, standardowych warunkach, na przykład jadąc na spotkanie albo lotnisko. Decydując się na taksówkę, nie tylko zapłacisz nieco więcej, ale i będziesz musiał liczyć się z podwyższoną stawką, kiedy trasa poprowadzi za miasto albo będzie kontynuowana w godzinach nocnych. Gdy chodzi o Ubera, wyjątkiem są sporadyczne sytuacje, kiedy zainteresowanie kursami jest zwiększone. Firmy działające za pośrednictwem aplikacji inaczej naliczają wówczas koszty przejazdu. A to oznacza, że po meczu, koncercie czy imprezie masowej – korzystniej zamówić taksówkę.

Przyszłość transportu osobowego w formie usługi – trendy,
które widać już dziś

Podczas gdy cena i dostępność Ubera w oczywisty sposób wydaje się korzystniejsza, do pewnego momentu nieco wątpliwości nasuwały całkiem inne kwestie. A precyzyjniej mówiąc wygoda, komfort i poczucie bezpieczeństwa, korzystających z przejazdu.

Jako że w przeszłości dochodziło do wielu nadużyć, wprowadzono więc nowe regulacje prawne dotyczące firm przewozowych. Zmiany na rynku obejmują obecnie weryfikację kandydatów na kierowców. Chodzi o dokładne sprawdzenie ich tożsamości, uprawnień do kierowania pojazdem czy po prostu niekaralności. W zakresie innowacyjnych rozwiązań Uber wprowadził natomiast nowe technologie w postaci różnorodnych opcji płatności na swojej platformie dostaw żywności. A na tym i tak nie koniec, bo firma cały czas stara się iść z duchem czasu i urozmaicać swoją ofertę.

Wnioski nasuwają się zatem same. W wielu przypadkach to właśnie Uber czy Bolt są lepszym wyborem. Niestety, nie zawsze jest szansa z nich skorzystać. W małych miasteczkach znajdzie się za to przynajmniej jedna taksówka świadcząca usługi 24 godziny na dobę. Świadczą o tym między innymi cały czas toczące się dyskusje pracowników na temat zatrudnienia w tradycyjnych firmach przewozowych. Takie, jak na przykład te: https://www.gowork.pl/opinie/sieci-taxi;kat.

„Artykuł sponsorowany”