Taxi Łódź


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Co można zobaczyć w Łodzi?

Łódź to miasto leżące w środkowej Polsce, które jest siedzibą władz województwa łódzkiego. Piękne miasto, które było kolebką polskiego włókiennictwa. Łódź przechodzi gruntowną przebudowę i staje się atrakcyjnym miastem dla turystów. Jeżeli przyjedziemy do Łodzi pociągiem i wysiądziemy na dworcu Łódź Fabryczna zachwycimy się całkowicie przebudowanym przepięknym budynkiem, którego remont trwał pięć lat. Dworzec znajduje się w przebudowanej części miasta zwanej Nowym Centrum Łodzi. Wychodząc z dworca wsiadamy do taksówki i wyruszamy na wycieczkę po mieści.

Ciekawe miejsca w Łodzi

Jedziemy na Plac Wolności z zabudowaniami przepięknych kamieniczek, który dawniej nazywano Nowym Rynkiem, a który jest w kształcie ośmiokąta. Tutaj znajduje się ulica Piotrkowska, czyli jeden z bardziej znanych deptaków w Polsce, a najdłuższy w Europie mierzący cztery kilometry. Odbywają się na nim eco targi i food festiwale. Znajduje się tam fortepian Rubinsteina wraz z jego posągiem, Ławeczka Tuwima czy Kufer Reymonta. Przy ulicy Piotrkowskiej jest Pasaż Róży, czyli podwórze dawnego hotelu, którego ściany są wyłożone lusterkami o nieregularnych kształtach i zapewne jest największą szklaną mozaiką w Polsce. Na Piotrkowskiej jest również Aleja Gwiazd, którą warto zobaczyć jak i  Centralne Muzeum Włókiennictwa.

Następnie jedziemy taksówką na Stację Radegast, która jest związana z historią łódzkiego getta. To stąd odjeżdżały tysiące ludzi do obozów zagłady. Mieści się tam pomnik i muzeum. Nieopodal Stacji Radegast jest Park Ocalałych, w którym znajduje się Centrum Dialogu im. Marka Edelmana oraz Kopiec Pamięci i Pomnik Polaków Ratujących Żydów. Następnie taksówkarz zawiezie nas do Planetarium mieszczące się w Centrum Nauki i Techniki EC1, które jest najnowocześniejszym planetarium w Polsce, a jego kopuła mierzy osiemnaście metrów.

W Łodzi znajduje się trzydzieści przepięknych parków, między innymi park Źródliska, Mickiewicza, Piłsudskiego, Poniatowskiego więc w czasie wycieczki po Łodzi, warto się przejść alejkami któregoś z nich. W Łodzi znajduje się także Księży Młyn czyli miasto w mieście. Jest to zespół fabryczno-mieszkalny Karola Schreiblera. Przemierzając taksówką ulice Łodzi możemy podziwiać piękne murale na budynkach. Następnie taksówkarz zawiezie nas do Pałacu Poznańskiego, który nazywano dawniej łódzkim Luwrem. Jest on zbudowany w wielu stylach, w którym mieści się Muzeum Historii Miasta Łodzi. W Łodzi możemy również zwiedzić Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne jak również zobaczyć przepiękną budowlę Kościoła Zesłania Ducha Świętego, Katedrę świętego Aleksandra Newskiego,  Pałac Herbstwa Muzeum, Muzeum Kanału Dętka jak również willę Leopolda Kindermanna. W tym pięknym mieście znajduje się Bajkowy Szlak przedstawiający bajkowe postacie odlane z brązu.

Rozrywka w Łódzi

Następnie taksówką jedziemy do Łódzkiej Manufaktury, która jest również wizytówką miasta tak jak ulica Piotrkowska. Manufaktura jest atrakcją dla turystów i miejscem spotkań dla łodzian. Oprócz setek butików i sklepów, placu zabaw dla dzieci mieści się tu kilka muzeów oraz najdłuższa w Europie fontanna jak również Rynek Włókniarek Łódzkich. Łódź to miasto wielu atrakcji i zabytków, które warto zapisać na swoim szlaku turystycznym.

Ciekawostki

  • Miasto: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Powiat: m. Łódź
  • Powierzchnia: 293,25 km2
  • Populacja: 682 679
  • Strefa numeracyjna: (+48) 42
  • Tablice rejestracyjne: EL, ED