Taxi Olsztyn


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Co warto zobaczyć w Olsztynie?

Olsztyn jest stolicą województwa warmińsko-mazurskiego i leży nad rzeką Łyną.  Miasto zabytkowych budowli, pełne zieleni i pobliskich jezior. Największe z nich to jezioro Ukiel, gdzie powstało nowoczesne kąpielisko z obiektami sportowymi. Wsiadamy do taksówki i wyruszamy na wycieczkę po tym pięknym mieście.

Jedziemy w kierunku Starego Miasta. Zgodnie z tradycją, aby wejść na Stare Miasto musimy przejść przez Wysoką Bramę. Jest to jedyna z trzech bram, która ocalała, a która przypomina, że tędy biegły średniowieczne fortyfikacje. Z Wysokiej Bramy rozciąga się przepiękny widok na Starówkę. Stary Ratusz zachwyca widokiem pięknych, kolorowych kamienic i brukowanych uliczek. Następnie jedziemy taksówką na Targ Rybny. Przemierzając go pod nogami mamy mozaiki ułożone w kształcie ryb. Znajduje się tam Dom Gazety Olsztyńskiej, budynek który zrekonstruowano po II wojnie światowej. Ponieważ przez Olsztyn przebiega szlak świętego Jakuba w całym mieście można zobaczyć charakterystyczne muszle. Święty Jakub jest patronem miasta i przepięknej Bazyliki Konkatedralnej.

Stamtąd taksówkarz zawiezie nas do Zamku Kapituły Warmińskiej. Na jego dziedzińcu stoi symbol miasta Olsztyna, a jest nim Baba Pruska. Legenda głosi, że ma ona magiczną moc. Jeżeli oprzemy się o ten kamienny posąg poczujemy przepływającą energię. Mikołaj Kopernik kojarzy się z Toruniem, zaś do Olsztyna przybył by zarządzać dobrami kapituły warmińskiej i zamieszkał na Zamku. Opodal Zamku mieści się Park Podzamcze, w którym stoją piękne rzeźby, fontanna i stare wiadukty kolejowe.

Kolejnym punktem wycieczki, gdzie zawiezie nas taksówkarz jest zielone serce Olsztyna czyli Park Centralny, który powstał w 2014 roku. Są tu urocze alejki i mosty nad rzeką Łyną. Zachwyca swoją różnorodną roślinnością zaś w centrum parku znajduje się eliptyczna fontanna. Przemierzając  Olsztyn pojedziemy do Muzeum Warmii i Mazur i Kaplicy Jerozolimskiej. Kolejnym punktem wycieczki, gdzie pojedziemy taksówką jest  Planetarium Astronomiczne, które jest drugim  w Polsce co do wielkości. Z tarasu można podziwiać piękną panoramę miasta.

Rozrywka w Olsztynie

Teraz wsiadamy do taksówki i jedziemy na relaks do wodnego centrum rekreacyjnego Aquasfera, które podzielone jest na część sportową i rekreacyjną. Znajduje się tam wiele atrakcji takich jak duży basen, jacuzzi, leżanki z podwodnym masażem, kaskada wodna, bicze wodne, sztuczna rzeka i zjeżdżalnie o długości 120 metrów. Stamtąd taksówkarz zawiezie nas do papugarni, w której można obserwować, głaskać i karmić egzotyczne ptaki. Olsztyn to miasto studenckie. W południowej części Olsztyna znajduje się jeden z najpiękniejszych kampusów uniwersyteckich, który znajduje się w sąsiedztwie jeziora Kortowskiego a jego gospodarzem jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Dlaczego trzeba wiedzieć jak zamówić taksówkę w Olsztynie?

W Olsztynie taksówkę można zamówić telefonicznie lub udając się na postój taksówek.

Taksówkę można zamówić telefonicznie w Olsztynie. Należy zadzwonić pod jeden z powyższych numerów, następnie wystarczy podać swoje imię, adres oraz miejsce docelowe. Dyspozytor poda przybliżony koszt przejazdu, a następnie wystarczy potwierdzić, że chcesz wysłać samochód.

Możesz również zamówić taksówkę na postoju taksówek w Olsztynie. Wszystko czego potrzebujesz to gotówka lub karta kredytowa – nie akceptują płatności bezgotówkowych, takich jak PayPal czy Apple Pay.

Jak zamówić taksówkę w pobliżu i zaoszczędzić czas?

Zamówienie taksówki online ma wiele zalet. Pierwszym i najbardziej oczywistym jest to, że zaoszczędzisz czas. Nie musisz dzwonić do firmy, czekać na kolejkę ani czekać na przyjazd taksówki. Możesz zamówić taksówkę z dowolnego miejsca, a będzie tam w ciągu kilku minut.

Drugą korzyścią jest to, że zaoszczędzisz pieniądze. Nie musisz płacić za dyspozytora ani za paliwo dla kierowcy, więc Twoja opłata trafia prosto do Twojej kieszeni.

Ile kosztuje zamówienie taksówki w Olsztynie?

Koszt taksówki jest obliczany na podstawie odległości, czasu spędzonego na postoju (czekanie na klienta), liczby pasażerów czy dodatkowych świadczonych usług.

Istnieje również kilka innych czynników, które mogą mieć wpływ na cenę taksówki. Na przykład, jeśli jedziesz na lotnisko lub z lotniska, musisz zapłacić więcej.

Najbliższe postoje:

Ciekawostki

 • Miasto: Olsztyn
 • Województwo: warmińsko-mazurskie
 • Powiat: m. Olsztyn
 • Powierzchnia: 88,33 km2
 • Populacja: 173 125
 • Strefa numeracyjna: (+48) 89
 • Tablice rejestracyjne: NO

Często zadawane pytania o taxi z Olsztyna

 • Obecnie posiadamy 5 dodanych korporacji, które są najczęściej wybierane w Olsztynie.
 • Najczęściej szukanymi są Green Taxi oraz Radio Taxi Olsztyn.
 • Według udostępnionych informacji najtańszy kurs będzie z korporacją Naj Taxi Olsztyn oraz Green Taxi Olsztyn – 2 zł/km w Taryfie 1.
 • Część korporacji nie posiada strony, a zatem ciężko jest pozyskać od nich informację. Następnie jeśli korporacja posiada stronę to nie udostępnia cennika. W związku z tym jeśli potrzebujecie znać cenę przejazdu pierw skontaktujcie się z korporacją. Oznacza to także, że nie udostępniła takich informacji w sieci.

Gdzie znajdę taksówkę w Olsztynie?

Lokalizacja postojów i korporacji taxi na terenie miasta Olsztyn: