Taxi OlsztynCo warto zobaczyć w Olsztynie?

Olsztyn jest stolicą województwa warmińsko-mazurskiego i leży nad rzeką Łyną.  Miasto zabytkowych budowli, pełne zieleni i pobliskich jezior. Największe z nich to jezioro Ukiel, gdzie powstało nowoczesne kąpielisko z obiektami sportowymi. Wsiadamy do taksówki i wyruszamy na wycieczkę po tym pięknym mieście.

Jedziemy w kierunku Starego Miasta. Zgodnie z tradycją, aby wejść na Stare Miasto musimy przejść przez Wysoką Bramę. Jest to jedyna z trzech bram, która ocalała, a która przypomina, że tędy biegły średniowieczne fortyfikacje. Z Wysokiej Bramy rozciąga się przepiękny widok na Starówkę. Stary Ratusz zachwyca widokiem pięknych, kolorowych kamienic i brukowanych uliczek. Następnie jedziemy taksówką na Targ Rybny. Przemierzając go pod nogami mamy mozaiki ułożone w kształcie ryb. Znajduje się tam Dom Gazety Olsztyńskiej, budynek który zrekonstruowano po II wojnie światowej. Ponieważ przez Olsztyn przebiega szlak świętego Jakuba w całym mieście można zobaczyć charakterystyczne muszle. Święty Jakub jest patronem miasta i przepięknej Bazyliki Konkatedralnej.

Stamtąd taksówkarz zawiezie nas do Zamku Kapituły Warmińskiej. Na jego dziedzińcu stoi symbol miasta Olsztyna, a jest nim Baba Pruska. Legenda głosi, że ma ona magiczną moc. Jeżeli oprzemy się o ten kamienny posąg poczujemy przepływającą energię. Mikołaj Kopernik kojarzy się z Toruniem, zaś do Olsztyna przybył by zarządzać dobrami kapituły warmińskiej i zamieszkał na Zamku. Opodal Zamku mieści się Park Podzamcze, w którym stoją piękne rzeźby, fontanna i stare wiadukty kolejowe.

Kolejnym punktem wycieczki, gdzie zawiezie nas taksówkarz jest zielone serce Olsztyna czyli Park Centralny, który powstał w 2014 roku. Są tu urocze alejki i mosty nad rzeką Łyną. Zachwyca swoją różnorodną roślinnością zaś w centrum parku znajduje się eliptyczna fontanna. Przemierzając  Olsztyn pojedziemy do Muzeum Warmii i Mazur i Kaplicy Jerozolimskiej. Kolejnym punktem wycieczki, gdzie pojedziemy taksówką jest  Planetarium Astronomiczne, które jest drugim  w Polsce co do wielkości. Z tarasu można podziwiać piękną panoramę miasta.

Rozrywka w Olsztynie

Teraz wsiadamy do taksówki i jedziemy na relaks do wodnego centrum rekreacyjnego Aquasfera, które podzielone jest na część sportową i rekreacyjną. Znajduje się tam wiele atrakcji takich jak duży basen, jacuzzi, leżanki z podwodnym masażem, kaskada wodna, bicze wodne, sztuczna rzeka i zjeżdżalnie o długości 120 metrów. Stamtąd taksówkarz zawiezie nas do papugarni, w której można obserwować, głaskać i karmić egzotyczne ptaki. Olsztyn to miasto studenckie. W południowej części Olsztyna znajduje się jeden z najpiękniejszych kampusów uniwersyteckich, który znajduje się w sąsiedztwie jeziora Kortowskiego a jego gospodarzem jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Najbliższe postoje:

Ciekawostki

 • Miasto: Olsztyn
 • Województwo: warmińsko-mazurskie
 • Powiat: m. Olsztyn
 • Powierzchnia: 88,33 km2
 • Populacja: 173 125
 • Strefa numeracyjna: (+48) 89
 • Tablice rejestracyjne: NO

Często zadawane pytania o taxi z Olsztyna

 • Obecnie posiadamy 5 dodanych korporacji, które są najczęściej wybierane w Olsztynie.
 • Najczęściej szukanymi są Green Taxi oraz Radio Taxi Olsztyn.
 • Według udostępnionych informacji najtańszy kurs będzie z korporacją Naj Taxi Olsztyn oraz Green Taxi Olsztyn – 2 zł/km w Taryfie 1.
 • Część korporacji nie posiada strony, a zatem ciężko jest pozyskać od nich informację. Następnie jeśli korporacja posiada stronę to nie udostępnia cennika. W związku z tym jeśli potrzebujecie znać cenę przejazdu pierw skontaktujcie się z korporacją. Oznacza to także, że nie udostępniła takich informacji w sieci.

Gdzie znajdę taksówkę w Olsztynie?

Lokalizacja postojów i korporacji taxi na terenie miasta Olsztyn: