Taxi Kraków


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Co warto zobaczyć w Krakowie?

Kraków to miasto leżące w południowej Polsce nad rzeką Wisłą. Wsiadamy do taksówki i ruszamy na wycieczkę po stolicy małopolski. Przemierzając taxi uliczki Krakowa nie sposób nie zauważyć wspaniałą architekturę tego miasta. Kulminacyjnym punktem podróży jest oczywiście Wawel, wzgórze na Pomoście Krakowskim. Jest  tam Katedra Królewska a w niej Dzwon Zygmunta, Krypta Wieszczów Narodowych, groby królewskie. Na zamku zwiedzić  można reprezentacyjne komnaty królewskie, skarbiec koronny, zbrojownię. Na Wawelu znajduje się również Muzeum Katedralne, Wawel Zaginiony, Smocza Jama, Ogrody Królewskie.

Stamtąd taksówkarz zawiezie nas na Rynek Główny w Krakowie. Tam możemy podziwiać Wieżę Ratuszową, znajduje się tam również Bazylika Mariacka z dwiema wieżami, z której  codziennie jest grany na trąbce hejnał. W bazylice znajduje się słynny ołtarz Wita Stwosza. Centralną atrakcją Głównego Rynku są Sukiennice. W podziemiach Rynku znajduje się Muzeum Historyczne miasta, Muzeum Multimedialne, które jest wielką atrakcją dla małych i dużych zwiedzających.

Wsiadamy do taksówki i jedziemy zobaczyć słynny Uniwersytet Jagieloński, którego budowla zapiera dech i jest najstarszym polskim uniwersytetem. Następnie kierowca taksówki zawiezie nas do dzielnicy Nowa Huta, gdzie można podziwiać betonowe przedmieście zaprojektowane przez Związek Radziecki jako modelowe miasto proletariackie. Kolejnym punktem wycieczki będzie przejazd taksówką pod Kopiec Kościuszki, z którego rozciąga się piękny widok na cały Kraków.

Stamtąd pojedziemy do Muzeum Pinballa, Domu Jana Matejki, interaktywnego centrum History Land, Muzeum Witrażu, Kościoła świętego Wojciecha z niezwykłym sufitem, Bunkru Sztuki dzieł współczesnych oraz  Muzeum Farmacji. Następnie taksówkarz zawiezie nas do dawnej dzielnicy Żydowskiej, a stamtąd do Synagogi Remuh, do której przyjeżdżają żydzi z całego świata.

Czy może pochwalić się Kraków?

Kraków może pochwalić się pięknym parkiem, który otacza centrum miasta a znany jest jako Park Planty. Będąc w Krakowie warto wsiąść do taksówki i pojechać do położonej 14 kilometrów dalej Wieliczki. Znajduje się tam słynna kopalnia soli, która jest niesamowita i spektakularna. Wszystko jest tam ręcznie wyrzeźbione. W jej głębi znajdują się kaplice, komnaty i jeziora solne. Taksówkarz następnie zawiezie nas do Auschwitz Birkenau obozu koncentracyjnego, do którego przyjeżdżają turyści z całego świata. Na zakończenie naszej wycieczki po Krakowie pojedziemy taksówką do ogrodu zoologicznego, Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego i papugarni Amazonia. Kraków to magiczne miasto Polski.

Najbliższe postoje:

Ciekawostki

  • Miasto: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Powiat: m. Kraków
  • Powierzchnia: 326,85 km2
  • Populacja: 774 839
  • Strefa numeracyjna: (+48) 12
  • Tablice rejestracyjne: KR, KK

Najczęstsze pytania o taxi Kraków

  • Najczęściej jest to 7.00 zł w większości korporacji, natomiast wyróżnia się jedna gdzie zapłacicie 6.30 zł: Radio Taxi Wawel.
  • W zdecydowanej większości jest to kwota 2.30 zł/km.
  • Tak, zwłaszcza na najbliższe: lotnisko Balice.

Gdzie znajdę taksówkę w Krakowie?

Większość taksówek zlokalizowana jest w głównych punktach miasta – dworzec PKP, dworzec autobusowy, galeria handlowa, obrzeża starego rynku, a wszystkie lokalizacje znajdziesz na mapie: