Taxi Sopot


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Tanie Taxi w Sopocie

Sopot to jedno z trójmiejskich miast województwa pomorskiego położone na Pobrzeżu Gdańskim między Gdańskiem a Gdynią. Przemierzając taksówką po Sopocie słynącym z pięknego molo, który przyciąga turystów jak magnes musimy je zobaczyć. Mimo, że za wejście na molo trzeba zapłacić to jednak warto tam być. Molo mierzące 511 metrów jest najdłuższym w Europie, posiada walory zdrowotne, ponieważ stężenie jodu na końcu molo jest dwa razy wyższe niż na plaży o czym wielu turystów nie ma pojęcia. Opodal mola znajduje się piękny Grand Hotel, który jest ikoną Sopotu, a w którym nocowały największe gwiazdy na przełomie jego istnienia.

Co zwiedzić w Sopocie?

Kontynuując naszą podróż taksówkarz zawiezie nas na relaks do Zakładu Balneologicznego i Łazienek Południowych. Co ciekawe mieści się tam wieża służąca za latarnię morską. Na dobrą kawę taksówką pojedziemy do Pijalni Wód Solankowych, gdzie z trzeciego piętra budynku przy Placu Zdrojowym będziemy mogli podziwiać piękne molo i Park Południowy. Przemierzając taxi uliczki tego miasta warto odwiedzić Muzeum Sopotu położone niedaleko plaży.

Kolejnym punktem naszej podróży będzie słynny Monciak. Jest to bulwar im. Bohaterów Monte Cassino, najbardziej rozpoznawalna ulica tego miasta, na której atrakcje rozrywkowe odbywają się nie tylko w ciągu dnia ale i w nocy. Charakterystycznym budynkiem tego miejsca jest tak zwany Krzywy Domek.

Sopot – jakie zobaczyć zabytki?

Nieopodal znajduje się piękna zabytkowa budowla zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz, a jest nim kościół świętego Jerzego. Jeżeli jesteśmy bardziej spokojnymi duszami i wolimy zacisze, możemy przejść w boczną uliczkę Monciaka, aby rozkoszować się piękną architekturą i zielenią tego miasta. W okolicznych uliczkach znajdują się wielkie wille Sopotu, które kiedyś pełniły ważne reprezentacyjne role, a które mogą nas przenieść w czasie. Kolejnym celem podróży będzie kompleks Sopockiego Grodziska. Stamtąd taksówkarz zawiezie nas do Opery Leśnej byśmy choć przez chwilę mogli stanąć na scenie i poczuć się jak niezliczona ilość gwiazd występujących tam na przestrzeni wielu lat, gdzie co roku odbywają się słynne festiwale muzyczne.

Następnie taksówką kierujemy się na Łysą Górą, aby wejść na najwyższe wzniesienie Sopotu, na którym znajduje się wyciąg narciarski, który zimą jest oblegany przez miłośników tego sportu. Następnym punktem wycieczki może być Trójmiejski Park Krajobrazowy, na terenie którego znajdują się szlaki piesze i rowerowe, a którymi możemy dotrzeć aż do Wejherowa.

Gdzie się zrelaksować?

Po wyczerpującej podróży po Sopocie taksówkarz zawiezie nas na wspaniały relaks do sopockiego Aqua Parku. Znajdziemy tam wiele atrakcji takich jak zjeżdżalnie na zewnątrz i wewnątrz, jacuzzi i leniwą rzeką, 25-cio metrowy basen lub całoroczny basen zewnętrzny, różnego rodzaju sauny oraz zaplecze relaksacyjne i kręgielnię. Sopot to miasto pełne atrakcji, które jest warte by spędzić w nim letni weekend.

Najbliższe postoje:

Ciekawostki

 • Miasto: Sopot
 • Województwo: pomorskie
 • Powiat: m. Sopot
 • Powierzchnia: 17,28 km2
 • Populacja: 36 046
 • Strefa numeracyjna: (+48) 58
 • Tablice rejestracyjne: GSP

Często zadawane pytania o taxi Sopot

 • Obecnie znajdziecie u nas 5 korporacji w rankingu.
 • Według danych jest to Hallo Taxi Sopot.
 • Na podstawie opublikowanych cenników najtańsza jest korporacja White Taxi Sopot.
 • Tak, praktycznie wszystkie korporacje w Sopocie poza Hallo Taxi Sopot oferują możliwość płatności kartą.