Taxi Toruń


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Tanie Taksówki w Toruniu

Toruń jest drugim co do wielkości miastem województwa kujawsko-pomorskiego, które leży nad rzeką Wisłą. Piernikowe miasto, gród Kopernika to często tak mówi się o Toruniu. Zaczynając wycieczkę po mieście jedziemy taksówką na Starówkę, która jako jedna z niewielu w kraju przetrwała II wojnę światową. Starówka jest dumą miasta, a w wieczornych światłach jej mury odbijają się w płynącej obok rzece Wiśle. Na Rynku Staromiejskim przy ratuszu stoi pomnik astronoma Mikołaja Kopernika, zaś w ratuszu mieści się Muzeum Okręgowe z kolekcją sztuki gotyckiej. Pod ratuszem umiejscowiony został Pomnik Flisaka, który związany jest z jedną z legend o mieście. Na rynku możemy podziwiać kamienice z bogato rzeźbionymi portalami jak na przykład Apteka Królewska, Dwór Artusa czy Kamienica pod Turkiem. Przed Dworem Artusa powstaje Piernikowa Aleja Gwiazd, która poświęcona słynnym torunianom co roku z okazji święta miasta powiększa się, dodawane są dwie mosiężne katarzynki.

Jak zamówić taxi w Toruniu?

W Toruniu istnieje wiele sposobów na zamówienie taksówki:

 • Przez aplikację: W Toruniu dostępne są różne aplikacje do zamawiania taksówek, takie jak Uber czy Bolt. Aby zamówić taksówkę za pomocą aplikacji, należy zainstalować jedną z nich na swoim telefonie, zarejestrować się i wprowadzić adres podstawienia oraz miejsce docelowe. Następnie aplikacja wyszuka dostępne taksówki w pobliżu i pozwoli zamówić jedną z nich.
 • Przez telefon: W Toruniu działa wiele firm taksówkowych, które umożliwiają zamawianie taksówek przez telefon. Można skorzystać z infolinii lub zadzwonić bezpośrednio do konkretnej firmy taksówkowej. Należy podać adres podstawienia oraz miejsce docelowe, a taksówkarz przyjedzie w wyznaczone miejsce.
 • Z ulicy: Taksówki są również dostępne na ulicach Torunia. Można je poznać po charakterystycznym malowaniu oraz logo firmy taksówkowej. Aby zamówić taksówkę, należy podnieść rękę lub podejść do kierowcy i podać adres podstawienia oraz miejsce docelowe.
 • Z wyznaczonych postojów taxi: W Toruniu znajdują się specjalne stacje taksówkowe, gdzie można zamówić taksówkę. Aby to zrobić, należy podejść do automatu lub obsługi stacji i podać adres podstawienia oraz miejsce docelowe. Następnie taksówka zostanie podstawiona w wyznaczonym miejscu.

Co warto zobaczyć w Toruniu?

Następnie jedziemy pod Dom Kopernika, w którym prawdopodobnie urodził się astronom. Podczas zwiedzania Muzeum Mikołaja Kopernika możemy zobaczyć jego pracownię jak i makietę średniowiecznego Torunia. Niedaleko znajduje się Katedra świętego Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty. W tej pięknej świątyni możemy zobaczyć Trąbę Bożą, największy w kraju dzwon średniowieczny ważący ponad siedem ton.

Stamtąd taksówkarz zawiezie nas do Centrum Popularyzacji Kosmosu Planetarium Toruń. Można tu zobaczyć dwie wystawy. Jedna znajduje się w sali Geodium druga w sali Orbitarium. Pod kopułą planetarium odbywają się multimedialne projekcje astronomiczne. Toruń słynący z pierników ma swoje Muzeum Piernika. Można obejrzeć eksponaty jak również uczestniczyć w pieczeniu tych toruńskich specjałów. Na Starówce toruńskiej znajdziecie sklepy z wypiekami – bardzo smaczne. W tych miejscach możecie na chwilę usiąść i odpocząć od zwiedzania, zjeść piernika i wypić pyszną kawę. Podczas tego przystanku zobaczcie jak Starówka została zbudowana i utrzymana po dziś dzień.

Toruńska baszta czyli Krzywa Wieża jest kolejnym punktem wycieczki po mieście. Wieża jest odchylona od pionu o 146 cm, a patrząc na nią mamy wrażenie jakby zaraz miała się przewrócić. Ze Starego Miasta jedziemy na Bulwar Filadelfijski, gdzie znajduje się przystań oraz statki, którymi możemy udać się na wycieczkę po Wiśle. Z perspektywy Wisły można zobaczyć Toruń innym, znacznie ciekawszym, zwłaszcza Starówkę która jest ogrodzona wielkimi murami. Jadąc w kierunku rynku Nowego Miasta mijamy Zamek Krzyżacki. W Toruniu zajrzymy do Niewidzialnego Domu, Muzeum Podróżników, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (polecane zarówno dla najmłodszych jak i starszych), a także do Muzeum Etnograficznego i Muzeum Interaktywnego, które mieści się w dawnym schronie przeciwlotniczym z czasów wojny.

W mieście znajduje się Motoarena Toruń, stadion żużlowy zbudowany w 2009 roku i uważany za najnowocześniejszy na świecie. Odbywają się tutaj sezonowo zawody żużla, jak i inne motoryzacyjne imprezy – drifty czy karting. Kolorowa gra świateł, efekty wodne i muzyka wieczorna to widowiskowe pokazy fontanny multimedialnej Cosmopolis.
Nie można wyjechać z Torunia jeżeli nie zwiedziliśmy miejsc, które są obowiązkowe do zobaczenia w mieście. My je zobaczyliśmy i możemy wyjechać, ale kiedyś chętnie tu wrócimy bo Toruń to miasto wielu atrakcji.

Najbliższe postoje:

Ciekawostki

 • Miasto: Toruń
 • Województwo: kujawsko-pomorskie
 • Powiat: m. Toruń
 • Powierzchnia: 115,72 km2
 • Populacja: 201 798
 • Strefa numeracyjna: (+48) 56
 • Tablice rejestracyjne: CT

Często zadawane pytania o taxi Toruń

 • Ile dostępnych jest taksówek w Toruniu?

  Znajdziesz u nas 10 korporacji taxi.
 • Ile kosztuje najtańszy przejazd?

  Najtaniej wychodzi opłata początkowa 2,80 zł oraz 1,80 zł/km w taryfie I w korporacji Taxi EKO TOruń.
 • Czy w taxi można płacić kartą płatniczą?

  Tak, w zdecydowanej większości można zapłacić kartą, m.in.: Copernicus Halo Taxi oraz Radio Taxi Mercedes.
 • Która taxi z Torunia jest najczęściej szukana?

  Według statystyk najczęściej użytkownicy szukają Taxi Hallo Toruń.