Taxi Kielce


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Tanie Taxi w Kielcach

Kielce są stolicą województwa świętokrzyskiego, miasto położone w Górach Świętokrzyskich. Często można przeczytać, że Kielce to miasto „scyzoryków”. Prawdopodobnie dlatego, że kiedyś w województwie świętokrzyskim funkcjonowało aż sześć fabryk nożowniczych.

Gdzie warto pojechać w Kielcach?

Przemierzając taksówką kieleckie uliczki kierujemy się na starówkę, która w okresie letnim tętni życiem. Następnie jedziemy pod Pałac Biskupów Krakowskich z 1073r. Na murze kościoła usytuowano tablicę z miarami, na której można sprawdzić długość łokcia. Na ścianach jednej wieży znajdują się trzy zegary. Obok pałacu jest się piękna budowla, w której kiedyś mieściła się siedziba sztabu wojsk Piłsudskiego. Za Pałacem Biskupów mieści się Muzeum Designu, dawniej budynek ten pełnił rolę więzienia.

Kolejnym punktem wycieczki po Kielcach, w który zawiezie nas taksówkarz jest wzgórze Kadzielnia. Jest to regularny kamieniołom, a który funkcjonował jeszcze w latach sześćdziesiątych. Obecnie to wyrobisko, które wypełniają wody podziemne tworząc jezioro Szmaragdowe. Na Kadzielni zrobiono park, później powstał tam amfiteatr mieszczący około sześciu tysięcy osób. W okresie letnim odbywa się tu wiele widowisk artystycznych i festiwali. Na Kadzielni znajduje się największe skupisko jaskiń, a od niedawna funkcjonuje wodospad. W 2005 roku zostały postawione dwie betonowe tablice symbolizujące dziesięć przykazań Bożych, które wieczorem są podświetlone.

Opuszczamy Kadzielnie i taksówką jedziemy do Parku miejskiego im. Stanisława Staszica, który jest jednym z najstarszych parków w Polsce. Przy parku znajdują się najdroższe domy w Kielcach, zaś w parku jest urokliwy staw. Wychodząc z parku Aleją Gwiazd zobaczymy mieszczące się tam posągi głów znanych osób z całego świata. Następnie taksówkarz zawiezie nas na Plac Artystów, gdzie mieści się pomnik Dzika. Pod nim znajduje się legenda, dlaczego Kielce mają taką nazwę i co mają z tym wspólnego kły dzika, ale historia ta podobno nie jest do końca prawdziwa. Na Plac Wolności pojedziemy taksówką do Muzeum Zabawek i Zabawy, a następnie do rezerwatu przyrody nieożywionej Wietrznia. Obszar chroniony, który ma powierzchnię około osiemnastu hektarów. Rezerwat to doskonałe miejsce spacerowe, zaś z utworzonych punktów widokowych można obserwować wspaniałą panoramę Gór Świętokrzyskich.

Następnie taksówkarz zawiezie nas do usytuowanego na wzniesieniu klasztoru Karczówka, który mieści się na południowy zachód od centrum miasta. Na szczycie jest punkt widokowy na miasto i Góry Świętokrzyskie. Kielce mają również swój stok narciarski Telegraf. Ośrodek narciarski który, jest położony w Paśmie Dymińskim to zimowa atrakcja dla narciarzy. W Kielcach jest również nie działająca już skocznia narciarska na Pierścienicy. Stolica województwa świętokrzyskiego to miasto pełne uroku i otaczających je wspaniałych lasów.

Najbliższe postoje:

Ciekawostki

 • Miasto: Kielce
 • Województwo: świętokrzyskie
 • Powiat: m. Kielce
 • Powierzchnia: 109,45 km2
 • Populacja: 195 266
 • Strefa numeracyjna: (+48) 41
 • Tablice rejestracyjne: TK

Często zadawane pytania o taxi Kielce

 • Najczęściej szukaną jest Lider Taxi Kielce oraz Taxi Iskra.
 • Kartą możecie zapłacić między innymi w Radio Taxi Kielce oraz Radio Taxi Alfa
 • Najtańszy przejazd oferuje korporacja Lider Taxi – 6.00 zł opłata początkowa i 1,98 zł/km.
 • Tak – należy przesłać zgłoszenie poprzez nasz formularz.