Taxi Rzeszów


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Tanie taxi w Rzeszowie

Rzeszów leży w południowo-wschodniej Polsce i jest stolicą województwa podkarpackiego. Wsiadamy do taksówki i wyruszamy na wycieczkę po tym tajemniczym mieście. Jedziemy do Rzeszowskich Piwnic. Podziemne trasy turystyczne są atrakcjami wielu polskich miast, lecz Piwnice pod Rynkiem są ewenementem i poprowadzą nas po korytarzach, które dawniej były wykorzystywane jako magazyny żywności z racji na niską temperaturę.

Co zwiedzić w Rzeszowie

Po wyjściu z Piwnic kierujemy się na Rynek, który tętni życiem. Okalają go zabytkowe, dziewiętnastowieczne budynki, zaś jednym z nich jest przepiękny Ratusz, gdzie co trzy godziny wygrywany jest z niego hejnał. Na rynku znajduje się również zabytkowa studnia z wodą. Następnie taksówką kierujemy się do Alei Pod Kasztanami, gdzie warto zobaczyć piękne, secesyjne wille. Stamtąd jedziemy zobaczyć rzeszowski Zamek Lubomirskich, który w czasie II Wojny był miejscem straceń. Kolejnym punktem wycieczki, w który zawiezie nas taksówkarz jest fontanna multimedialna. Świecąco-grającą fontannę warto zobaczyć wieczorem.. Zaś nieopodal fontanny znajduje się letni Pałac Lubomirskich zwany dawniej Pałacem Ogrodowym, a który dla Lubomirskich był miejscem rozrywek i wypoczynku.

Przemierzając taksówką Rzeszowskie uliczki zajedziemy do Muzeum Dobranocek, które jest jedynym tego typu muzeum w Polsce. Można obejrzeć oryginalne lalki z filmów kukiełkowych. Zajedziemy do Synagogi Staromiejskiej, która ma  basztę, zaś częścią tego budynku są dawne mury obronne miasta. W mieście znajduje się również druga synagoga Nowomiejska, w której mieści się obecnie galeria sztuki BWA. Jadąc ulicami Rzeszowa możemy zobaczyć murale, których jest w mieście aż pięć i stale ich przybywa, pomnik Tadeusza Nalepy, który dostał miano ojca polskiego bluesa, pomnik Czynu Rewolucyjnego.

Atrakcje w Rzeszowie

Kolejna atrakcja, gdzie zawiezie nas taksówkarz to Ogrody Bernardyńskie, w których znajduje się Zespół Klasztorny Bernardynów. Stamtąd jedziemy na ulicę 3-go Maja czyli tak  zwany deptak, przy którym mieści się dawny Konwent Pijarów z okresu baroku i jest jednym z najcenniejszych zabytków Rzeszowa. Muzeum Okręgowe to kolejny punkt naszej wycieczki. Miłośnicy malarstwa będą zachwyceni, ponieważ można tam obejrzeć prace wielu słynnych malarzy. Następnie jedziemy na Plac Farny, gdzie znajduje się najstarsza budowla tego miasta Kościół Farny.

Rozrywka i wypoczynek

Kończąc wycieczkę po Rzeszowie pojedziemy taksówką nad kąpielisko miejskie Żwirownia,  które jest miejscem wypoczynku mieszkańców  miasta. Kąpielisko mieści się w strefie ekologicznej doliny rzeki Wisłok. Niedaleko jest Rezerwat Przyrody Lisia Góra, w którym rośnie okazały dębowy starodrzew.

Najbliższe postoje:

Ciekawostki

 • Miasto: Rzeszów
 • Województwo: podkarpackie
 • Powiat: m. Rzeszów
 • Powierzchnia: 126,57 km2
 • Populacja: 195 101
 • Strefa numeracyjna: (+48) 17
 • Tablice rejestracyjne: RZ

Często zadawane pytania o taksówki z Rzeszowa

 • Obecnie posiadamy dodanych 5 korporacji taxi.
 • Według oficjalnych informacji zapłacicie kartą w następujących korporacjach: Radio Taxi Rzeszów, Tanie Taxi Rzeszów oraz Super Taxi Rzeszów.
 • Większość taksówek posiada opłatę początkową w wysokości 7.00 zł oraz 2.40-2.50 zł/km w Taryfie I (dziennej).
 • Oczywiście, zapraszamy do skorzystania z naszego formularza w zakładce Kontakt.