Taxi Katowice


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Zwiedzanie z tanią taksówką w Katowicach

Katowice to miasto leżące w południowej Polsce, jest jednym z głównych ośrodków Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i stolicą województwa śląskiego. Przyjeżdżając do Katowic pociągiem wysiądziemy na nowoczesnym dworcu kolejowym, który został połączony z Galerią Katowicką. Wychodząc z dworca wsiadamy do taksówki i jedziemy poznać ciekawe miejsca tego miasta.

Co warto zobaczyć w Katowicach?

Pierwszym punktem wycieczki jest ulica Stawowa zwana deptakiem, jedna z reprezentacyjnych ulic Katowic. Jadąc tam mijamy Pałac Goldsteinów, piękny zabytkowy budynek, w którym obecnie mieści się Urząd Stanu Cywilnego. Dojeżdżamy do ulicy Stawowej, na której stoi fontanna z żabką, nieopodal ulicy Stawowej mieści się piękny budynek neogotycki z czerwonej cegły, w którym aktualnie jest Liceum. Następnie jedziemy na Rynek Katowicki, który w ostatnich latach został odremontowany i przebudowany. Dookoła  rynku stoją przepiękne, zabytkowe kamienice. Atrakcją Rynku jest Sztuczna Rawa, fontanna imitująca rzekę. Przy Rynku mieści się Teatr Śląski, siedziba Muzeum Śląskiego i Plac Kwiatowy.

Kolejnym punktem, gdzie zawiezie nas taksówkarz będzie Spodek, czyli hala widowiskowo-sportowa jedna z najbardziej charakterystycznych budowli w kraju. Budowla w kształcie latającego talerza, w której na przestrzeni lat odbyło się wiele imprez sportowych i koncertów. Wokół hali powstała tak zwana Strefa Kultury. Budynek Międzynarodowego Centrum Kongresowego,  Międzynarodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Muzeum Śląskie. Dachy budynków nazwano Zieloną Doliną, ponieważ pokryte są trawą i dostępne dla spacerowiczów. Na dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę Katowic.

Przejeżdżając uliczkami miasta możemy podziwiać kolorowe murale, jednak na jednej kamienicy jest on wyjątkowy. Jest to mural trójwymiarowy, przedstawiający wnętrze kamienicy z dżunglą, a z okien wyłania się sterowiec. Jedziemy taksówką na ulicę Mariacką, która jest położona w centrum miasta i zwana jest deptakiem. Mieści się na niej kościół pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Nie opodal deptaku mieści się Akademia Muzyczna i kaplica Golgota Ojczyzny, która jest ozdobiona dwudziestoma siedmioma tablicami w kształcie krzyża.

W Katowicach możemy również zwiedzić Muzeum Historii Katowic, Muzeum Historii Gitary, Galerię Szyb Wilson, Katedrę Chrystusa Króla, Kościół świętego Michała Archanioła i Wielką Synagogę.

Kolejną atrakcją, gdzie zawiezie nas taksówkarz będzie Walcownia Muzeum Hutnictwa Cynku. Natomiast stamtąd pojedziemy do Parku imienia Tadeusza Kościuszki, w którym znajduje się 35 metrowa stalowa wieża spadochronowa, jako owiany legendą punkt obrony Katowic w czasie II wojny światowej. Obecnie jest to pomnik poświęcony wszystkim obrońcom tego miasta. Będąc w zagłębiu kopalni węgla wycieczkę kontynuujemy jadąc do Zabrza, parę kilometrów za Katowicami zwiedzimy nieczynną kopalnię węgla, od 2007 roku otwartą dla turystów.

Taxi na lotnisko Katowice

Szukasz taksówki na lotnisko w Katowicach – Pyrzowice? U nas znajdziesz listę kierowców, którzy zawiozą Ciebie na AirPort lub też z niego odbiorą. Każdy z taksówkarzy zna dokładnie topografię miasta oraz orientuje się na lotnisku, a więc dokładnie określi kiedy będziecie musieli wyjechać, aby zdążyć prawidłowo na odprawę. Pamięta, że jadąc swoim autem musisz pamiętać o potencjalnych korkach, które kierowca taxi będzie potrafił ominąć, ale również o pozostawieniu auta na lotnisku – dodatkowy koszt za parking. Nie zastanawiaj się i jedź taksówką na lotnisko w Pyrzowicach.

Usługi taxi Katowice

Powyżej znajdziesz co najmniej 10 numerów na taksówki, które poza przewozami osób oferują dodatkowe usługi. Jakie to są? Zazwyczaj niestandardowe zlecenia, dostarczenie ekspresowo drobnych przesyłek, realizacja zakupów i dostawa do domu, dostarczanie kwiatów, holowanie auta, odpalanie na kable czy transfer lotniskowy. Jeśli potrzebujesz się czegoś więcej dowiedzieć lub dopytać – zadzwoń do wybranej taksówki w Katowicach.

Ciekawostki

  • Miasto: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Powiat: m. Katowice
  • Powierzchnia: 164,64 km2
  • Populacja: 294 510
  • Strefa numeracyjna: (+48) 32
  • Tablice rejestracyjne: SK

Najbliższe postoje taxi:

Najczęstsze pytania taxi Katowice

  • Tak, większość taksówek oferuje taką usługę jako dodatkową – zapoznaj się ze szczegółami na wybranej taxi.
  • Oczywiście, taksówkarze zawiozą z każdego miejsca Katowic na lotnisko w Pyrzowicach w atrakcyjnych cenach.
  • Tak, każda z taksówek oferuje taką możliwość – płatność kartą lub przelewem na konto.

Gdzie znajdę taksówkę?

Miasto Katowice posiada niezwykle wielką powierzchnię, a zatem nie ma sensu iść na postój taksówek, aby skorzystać z ich usług. Wystarczy, że zadzwonisz pod wybrany numer taxi, a kierowca przyjdzie po Ciebie pod wskazany adres. Niemniej jednak jeśli potrzebujesz lokalizacji taxi w Katowicach znajdziesz je tutaj: