Taxi KatowiceZwiedzanie z tanią taxówką w Katowicach

Katowice to miasto leżące w południowej Polsce, jest jednym z głównych ośrodków Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i stolicą województwa śląskiego. Przyjeżdżając do Katowic pociągiem wysiądziemy na nowoczesnym dworcu kolejowym, który został połączony z Galerią Katowicką. Wychodząc z dworca wsiadamy do taksówki i jedziemy poznać ciekawe miejsca tego miasta.

Co warto zobaczyć w Katowicach?

Pierwszym punktem wycieczki jest ulica Stawowa zwana deptakiem, jedna z reprezentacyjnych ulic Katowic. Jadąc tam mijamy Pałac Goldsteinów, piękny zabytkowy budynek, w którym obecnie mieści się Urząd Stanu Cywilnego. Dojeżdżamy do ulicy Stawowej, na której stoi fontanna z żabką, nieopodal ulicy Stawowej mieści się piękny budynek neogotycki z czerwonej cegły, w którym aktualnie jest Liceum. Następnie jedziemy na Rynek Katowicki, który w ostatnich latach został odremontowany i przebudowany. Dookoła  rynku stoją przepiękne, zabytkowe kamienice. Atrakcją Rynku jest Sztuczna Rawa, fontanna imitująca rzekę. Przy Rynku mieści się Teatr Śląski, siedziba Muzeum Śląskiego i Plac Kwiatowy.

Kolejnym punktem, gdzie zawiezie nas taksówkarz będzie Spodek, czyli hala widowiskowo-sportowa jedna z najbardziej charakterystycznych budowli w kraju. Budowla w kształcie latającego talerza, w której na przestrzeni lat odbyło się wiele imprez sportowych i koncertów. Wokół hali powstała tak zwana Strefa Kultury. Budynek Międzynarodowego Centrum Kongresowego,  Międzynarodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Muzeum Śląskie. Dachy budynków nazwano Zieloną Doliną, ponieważ pokryte są trawą i dostępne dla spacerowiczów. Na dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę Katowic.

Przejeżdżając uliczkami miasta możemy podziwiać kolorowe murale, jednak na jednej kamienicy jest on wyjątkowy. Jest to mural trójwymiarowy, przedstawiający wnętrze kamienicy z dżunglą, a z okien wyłania się sterowiec. Jedziemy taksówką na ulicę Mariacką, która jest położona w centrum miasta i zwana jest deptakiem. Mieści się na niej kościół pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Nie opodal deptaku mieści się Akademia Muzyczna i kaplica Golgota Ojczyzny, która jest ozdobiona dwudziestoma siedmioma tablicami w kształcie krzyża.

W Katowicach możemy również zwiedzić Muzeum Historii Katowic, Muzeum Historii Gitary, Galerię Szyb Wilson, Katedrę Chrystusa Króla, Kościół świętego Michała Archanioła i Wielką Synagogę.

Kolejną atrakcją, gdzie zawiezie nas taksówkarz będzie Walcownia Muzeum Hutnictwa Cynku. Natomiast stamtąd pojedziemy do Parku imienia Tadeusza Kościuszki, w którym znajduje się 35 metrowa stalowa wieża spadochronowa, jako owiany legendą punkt obrony Katowic w czasie II wojny światowej. Obecnie jest to pomnik poświęcony wszystkim obrońcom tego miasta. Będąc w zagłębiu kopalni węgla wycieczkę kontynuujemy jadąc do Zabrza, parę kilometrów za Katowicami zwiedzimy nieczynną kopalnię węgla, od 2007 roku otwartą dla turystów.

Ciekawostki

  • Miasto: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Powiat: m. Katowice
  • Powierzchnia: 164,64 km2
  • Populacja: 294 510
  • Strefa numeracyjna: (+48) 32
  • Tablice rejestracyjne: SK