Taxi Gdynia


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Tanie Taxi w Gdyni

Gdynia znajduje się w województwie pomorskim i jest jednym z trójmiejskich miast, które są położone nad Morzem Bałtyckim. Przemierzając taksówką gdyńskie uliczki nie sposób nie zauważyć, że wiele budynków to prawdziwe pomniki nowoczesności. Modernistyczne zabudowania sprawiają, że miasto ma specyficzny klimat. Zaokrąglone budynki nawiązują do fal, statków i morza.

Co warto zobaczyć w Gdyni?

W związku z tym, że historia miasta jest związana z morzem taksówką pojedziemy na Skwer Kościuszki, którego przedłużeniem jest Molo Południowe, przez którego środek biegnie Aleja Jana Pawła II, czyli deptak spacerowy. Właśnie tam cumuje okręt wojenny Błyskawica i Dar Pomorza. Są to tak zwane statki muzea. Znajdują się tam również tramwaje wodne, którymi możemy popłynąć do Gdańska lub na Hel. Przy Molo Południowym znajduje się Akwarium Morskie, w którym możemy obejrzeć ryby, płazy i gady z najdalszych zakątków świata. Z mola widać nowoczesny wieżowiec Sea Towers o wysokości 141 metrów, a opodal mieści się gdyńska marina.

Na pobliskim Bulwarze Nadmorskim jest Muzeum Marynarki Wojennej. Stamtąd taksówką pojedziemy na wzgórze Kamienna Góra, z którego rozpościerają się przepiękne widoki na port i Skwer Kościuszki oraz morze. Gdynia posiada wiele kilometrów piaszczystych plaż. Jednak największą renomę popularności posiada ta znajdująca się za mariną z cieplejszą wodą niż w innych trójmiejskich miastach. W sezonie turystycznym odbywa się na niej wiele imprez.

Taksówką pojedziemy do kolejnego punktu naszej podróży, którym będzie Muzeum Emigracji. Jest ono jednym z najciekawszych w Polsce. Następnie taksówkarz zawiezie nas na kolejny relaks do Gdyni Orłowo. Jest to dzielnica Gdyni granicząca z Sopotem. Tam znajduje się drewniane molo z czasów I wojny światowej, które jest jedną z atrakcji tej dzielnicy. Molo oferuje nam widok na morze i promenadę, również widać Półwysep Helski, Gdańsk i piękny Klif Orłowski prezentujący się wyjątkowo, i który co roku coraz bardziej osuwa się do morza. Przy molo często można spotkać młode pary, które właśnie tam mają swoje sesje ślubne. Między molo a klifem znajduje się domek Żeromskiego. Panuje w nim specyficzny klimat, dlatego warto tam zajrzeć by móc zobaczyć wystawę muzealną. Stamtąd możemy udać się na spacer Promenadą Królowej Marysieńki.

Naszą podróż po Gdyni możemy zakończyć przy Zespole Pałacowym wyposażonym w kuźnię wodną i stajnie. Zjemy pyszne dania w znajdującej się tam restauracji Biały Królik w Pałacu Quadrille. Gdynia to miasto powstałe z morza i marzeń, które warto zwiedzić.

Gdzie wyruszyć z Gdyni taksówką?

Najbliżej będzie do sąsiednich miast, czyli Sopot (ok. 9 km) i Gdańsk (ok. 20 km). Kolejne ciekawe miasta w okolicy, które warto odwiedzić to zapewne Puck (30 km), Kościerzyna (64 km), Tczew (60 km) czy Malbork (ok. 89). Każde z tych miast ma do zaoferowania coś ciekawego – zabytek, ośrodek sportowy czy inne miejsce kulturalne lub zabytkowe.

 

Ciekawostki

 • Miasto: Gdynia
 • Województwo: pomorskie
 • Powiat: m. Gdynia
 • Powierzchnia: 135,14 km2
 • Populacja: 246 309
 • Strefa numeracyjna: (+48) 58
 • Tablice rejestracyjne: GA

Często zadawane pytania o taxi Gdynia

 • W naszym rankingu posiadamy 8 korporacji.
 • Według danych najczęściej szukaną jest Merc Taxi Gdynia oraz City Plus Taxi.
 • Tak, zdecydowana większość oferuje taką możliwość, m.in.: Hallo Express Taxi, Auto Taxi Nord czy Merc Taxi Gdynia.
 • Opłata początkowa jest w przedziale 7,00-9,00 zł oraz Taryfa I to 2,00-2,50 zł za każdy kilometr.