Taxi Tarnów


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Tanie Taxi w Tarnowie

Tarnów to miasto położone w województwie małopolskim, leżące przy ujściu Białej do Dunajca. Miasto wielu kultur, które przed wojną było w połowie żydowskie. Przyjeżdżając do Tarnowa pociągiem wysiądziemy na dworcu, którego budynek nazwano Perłą Secesji, tam też w pobliżu znajdziesz już pierwsze taxi do Twojej dyspozycji. Przepiękna, zabytkowa budowla odremontowana w 2010 roku.

Co warto zwiedzić w Tarnowie?

Wsiadamy do taksówki w Tarnowie i jedziemy na jedną z najpiękniejszych starówek w Polsce. Po drodze na Rynek mijamy kościół pod wezwaniem Świętej Rodziny. Ten stuletni kościół z dwiema wieżami przyciąga wzrok turystów. W tak zwanym węgierskim zakątku Tarnowa mieści się pięknie rzeźbiona Brama Seklerska, która jest darem węgierskiej fundacji. Niedaleko Bramy Seklerskiej znajduje się Muzeum Etnograficzne. Mieszczą się w nim wystawy związane z kulturą i historią Romów. Podążając w kierunku Rynku nie da się nie zauważyć czerwonego tramwaju, to Cafe Tramwaj. Poruszając się taxi w Tarnowie dotarliśmy na Rynek, który okalają przepiękne kamienice i właśnie z tego powodu Tarnów jest nazywany Perłą Renesansu.

Ratusz zbudowany częściowo w stylu gotyckim, a częściowo w stylu renesansu budzi zachwyt wśród turystów. Na górze mieści się maszkaron, motyw rzeźbiarski w postaci głowy ludzkiej. Z  trzydziestometrowej wieży Ratusza  można podziwiać panoramę Tarnowa. Na wieży jest skarb w postaci ręcznie nakręcanego zegara. Na Rynku znajduje się Bazylika Mniejsza pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Opodal wejścia stoi pomnik Jana Pawła II, który postawiono w 1981 roku. W Bazylice mieszczą się wysokie na trzynaście metrów pomniki nagrobne rodów Ostrogskich i Tarnowskich. Obok Bazyliki znajduje się najstarsze muzeum kościelne w Polsce Muzeum Diecezjalne, które mieści się w 500-letniej kamienicy zwanej jako Dom Mikołąjowski.

Unikatowe malarstwo, szaty liturgiczne, rzeźby, sztuka ludowa i wiele innych cennych zbiorów można obejrzeć w muzeum. Niedaleko Rynku stoi Bima, która jest pozostałością po Starej Synagodze z siedemnastego wieku. Opuszczając Rynek taksówkarz zawiezie nas do zabytkowego, drewnianego kościoła słynącego z obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. W Tarnowie jest Pomnik Pierwszego Transportu więźniów do KL Auschwitz. Stoi w miejscu, z którego wyruszył pierwszy transport więźniów politycznych do obozu koncentracyjnego. Przy ulicy Wałowej mieści się pomnik Józefa Bema, natomiast na tej samej ulicy jest kolejny pomnik Romana Brandstaettera. Polski poeta o pochodzeniu żydowskim, który przeszedł na katolicyzm. Tarnów ma również kilka parków, najpopularniejszym z tych zielonych terenów jest Park Strzelecki z 1866 roku. Ogród w stylu angielskim, w którym znajduje się staw z Mauzoleum generała Bema.

Rozrywka w Tarnowie

Jeżeli ktoś lubi zaszaleć na trampolinach lub w basenie z gąbkami to w Tarnowie jest właśnie takie miejsce, FlyPark. Wyjeżdżając z Tarnowa zapamiętamy to miasto jako jedno z piękniejszych w Polsce, które zachęca do powrotu. Jeśli szukasz innych rozwiązań i wycieczek zapewne wynajmując taxi dowiesz się od kierowcy, gdzie warto pojechać, aby odpowiednio spędzić czas.

Pamiętaj, że od godziny 6 do 22 taksometr powinien wskazywać taryfę I, a od 22 do 6 rano taryfę II. Ponadto są jeszcze używane taryfy III i IV w momencie wyjazdu za miasto.

Najbliższe postoje:

Ciekawostki

  • Miasto: Tarnów
  • Województwo: małopolskie
  • Powiat: m. Tarnów
  • Powierzchnia: 72,38 km2
  • Populacja: 107 954
  • Strefa numeracyjna: (+48) 14
  • Tablice rejestracyjne: KT

Często zadawane pytania o taksówki z Tarnowa

  • W bazie ZłapTaryfę znajdziecie 10 korporacji.
  • Według udostępnionych informacji najniższa kwota do 4.00 zł (Radio Taxi Viva), a następnie 5.00 zł (Taxi Radio Express).
  • Oczywiście, zapraszamy do skorzystania z naszego formularza w zakładce Kontakt.