Taxi Gliwice


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Tanie taxi w Gliwicach

Powyżej przygotowaliśmy dla Was taxi dostępne w Gliwicach. Na podstawie opinii, ocen, informacji o usługach czy cenach możecie wybrać tą, która najbardziej Wam odpowiada.

Co warto zobaczyć w Gliwicach?

Gliwice leżą nad rzeką Kłodnicą w województwie śląskim. Miasto dopiero od 1945 roku zostało przyłączone do Polski. Po przyjeździe do Gliwic najwygodniej będzie nam wynająć taxi z Gliwic, dzięki temu będziemy mogli szybko się przemieszczać i odkryć wiele ciekawych miejsc w mieście. Jadąc na Rynek w Gliwicach odkrywamy urok przepięknych kamienic. Rynek robi niesamowite wrażenie i jest najpiękniejszym na Śląsku.

Bardzo klimatyczne miejsce z długim deptakiem. Pięknie odrestaurowane po wojnie, kolorowe kamienice znajdujące się wokół zachwycającej gliwickiej starówki i ratusz stojący pośrodku to niesamowity widok dla turysty. W zachodniej części rynku stoi fontanna z Neptunem z 1794 roku. Kościół Wszystkich Świętych, który znajduje się na gliwickiej starówce pochodzi z przełomu XV i XVI wieku. Trójnawowa budowla z drewnianym, barokowym ołtarzem i amboną. Gotycka wieża kościoła z tarasem widokowym, z którego turyści zachwycają się przepiękną panoramą miasta i okolic. Na szczycie wieży umieszczony został pięciometrowy krzyż.

Kolejnym punktem wycieczki będzie gliwicka radiostacja, tam również możecie udać się taksówką. Słup wysokiego napięcia jest bardzo charakterystyczny w okolicy. Licząca sto jedenaście metrów wysokości radiostacja jest najwyższą drewnianą konstrukcją na świecie. Obok radiostacji znajduje się muzeum i park sensoryczny. W centrum miasta zachwyca budowla z XIV wieku, a mianowicie Zamek Piastowski. Gruntownie odrestaurowany zamek jest częścią Muzeum w Gliwicach, w którym możemy podziwiać zbiory archeologiczne i historyczne. Następnie taksówkarz zawiezie nas pod piękną renesansową rezydencję, którą jest Willa Caro. Obecnie budynek jest siedzibą muzeum sztuki i rzemiosła artystycznego oraz etnografii. Będąc w Gliwicach nie można przeoczyć Palmiarni, która znajduje się na terenie parku imienia Fryderyka Chopina. Palmiarnia o 2000 metrów kwadratowych powierzchni, przed wejściem do której znajdują się dwa leżące lwy, kryje w swoich wnętrzach przepiękne okazy roślin, a niektóre z nich mają nawet 150 lat. Okazy egzotycznych roślin, terraria z gadami i liśćcami, egzotyczne papugi czy kanarki, rośliny mięsożerne, zbiorniki imitujące środowisko amazonki to bogactwo gliwickiej Palmiarni. Największa makieta kolejowa w Polsce znajduje się w Gliwicach.

Nie wiesz gdzie dalej jechać? Wsiądź do taxi, Kolejkowo będzie kolejnym punktem wycieczki. Ta atrakcja turystyczna jest frajdą nie tylko dla dzieci ale i dla dorosłych. Ten cudowny miniaturowy świat przedstawia między innymi autentyczny dworzec kolejowy z peronami, ratusz czy kamienice. Od 2012 roku w mieście funkcjonuje Muzeum Tatuażu, które jest jedyną taką inicjatywą w środkowo-wschodniej Europie. Elektryczne maszynki od początku XX wieku, księgozbiór publikacji o tematyce tatuażu czy ręcznie wykonane motywy na tatuaż, to tylko niektóre ze zbiorów znajdujących się w muzeum. Wycieczka taxi po Gliwicach to duża dawka wiedzy, historii i relaksu.

Najbliższe postoje:

Ciekawostki

 • Miasto: Gliwice
 • Województwo: śląskie
 • Powiat: m. Gliwice
 • Powierzchnia: 133,88 km2
 • Populacja: 181 309
 • Strefa numeracyjna: (+48) 32
 • Tablice rejestracyjne: SG

Przykładowy cennik taxi Gliwice

Pyrzowice od 100 zł
Balice od 210 zł
Kraków od 290 zł
Katowice od 110 zł

Często zadawane pytania o taksówki z Gliwic

 • Obecnie posiadamy dodanych 8 korporacji taxi, ale dostępnych jest kilka więcej.
 • Według podanych cenników najtańszymi są Taxi Lider, Taxi Sezam oraz Taxi Lux.
 • W takim przypadku należy szukać taxi w okolicznych miejscowościach.
 • Znaczna część korporacji nie posiada stron www, a tym samym udostępnionych cenników. W takim przypadku należy zadzwonić bezpośrednio do korporacji w celu uzyskania ceny za kurs.