Taxi Częstochowa


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Najtańsze taxi w Częstochowie

Częstochowa znajduje się w południowej Polsce w województwie śląskim. Miasto położone jest nad rzeką Wartą i liczy około 224 tysiąca mieszkańców. Miasto słynie w Polsce jako główny ośrodek kultu maryjnego i pielgrzymek. Wiadomo, że główną atrakcją miasta jest Sanktuarium i klasztor Paulinów na Jasnej Górze. Mimo to warto odkryć pozostałe ciekawe miejsca i zabytki tego urokliwego miasta. Wybierz jedną z powyższych taksówek w Częstochowie i ruszaj w podróż.

Co zwiedzić w Częstochowie?

Przyjeżdżając do Częstochowy pociągiem wysiadamy na nowoczesnym dworcu kolejowym z najdłuższym peronem w Polsce. Wsiadamy do taxi częstochowskiej i wyruszamy na wycieczkę po mieście. Główną arterią komunikacyjną miasta jest Aleja Najświętszej Maryi Panny, która łączy Stare Miasto, Śródmieście oraz dzielnicę Podjasnogórską i jest najdłuższą w Polsce. Aleja prowadząca do klasztoru jasnogórskiego w okresie letnim jest oblegana przez pielgrzymki zmierzające do Sanktuarium. Kierujemy się na Plac Władysława Biegańskiego, na którym tętni życie kulturalne miasta.

Jednym z symboli Częstochowy jest Ratusz znajdujący się przy Placu Biegańskiego. Piękna, zabytkowa budowla, na której wieży znajduje się punkt widokowy na przepiękną panoramę miasta. Niedaleko Placu Biegańskiego stoi blok mieszkalny, a na nim rozpościera się fantastyczny mural zatytułowany Wieża Babel. W okolicy mieści się kościół świętego Jakuba Apostoła. Ta dawna cerkiew prawosławna robi wrażenie,zaś jej liczne zdobienia przykuwają wzrok przechodniów. Przemierzając dalej Aleję Najświętszej Marii Panny natrafiamy na kolejną atrakcję, jest nią zabytkowy kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem świętego Zygmunta. Jest to najstarszy kościół w mieście. Jeśli chcesz wszystko zwiedzić nie mając samochodu taxi z Częstochowy będzie niezbędne dla Ciebie.

Następnie kierujemy się na Stary Rynek znajdujący się w dzielnicy Stare Miasto, zwieńczony zabytkowymi kamienicami wschodniej i północnej pierzei. Legenda głosi, że w karczmie przy Starym Rynku nocował Napoleon Bonaparte idący z wojskami na Moskwę. Przemierzając ulice Częstochowy taksówką kierujemy się do przemysłowej części miasta, w której znajduje się kolejna atrakcja. Muzeum Produkcji Zapałek jest jedynym takim miejscem w Europie.

Następnie taxi udajemy się na stoki Złotej Góry w dzielnicy Zawodzie, gdzie znajdują się kamieniołomy. Dawniej wydobywano tu wapień, który był wykorzystywany do budowy miejskich budynków. W pobliżu kamieniołomów mieści się Park Miniatur Sakralnych. Muzeum Górnictwa Rud Żelaza to kolejny punkt, który warto zobaczyć. Muzeum przedstawia dzieje górnictwa rudnego w Polsce. Ostatnim i najważniejszym miejscem, które należy odwiedzić w Częstochowie jest Jasna Góra, gdzie znajduje się Sanktuarium z klasztorem zakonu Paulinów. W sanktuarium znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej oraz wiele dzieł sztuki o tematyce sakralnej. Miejsce kultu religijnego i główny cel pielgrzymek.

Najbliższe postoje:

Ciekawostki

 • Miasto: Częstochowa
 • Województwo: śląskie
 • Powiat: m. Częstochowa
 • Powierzchnia: 159,71 km2
 • Populacja: 223 322
 • Strefa numeracyjna: (+48) 34
 • Tablice rejestracyjne: SC

Przykładowy cennik taxi Częstochowa

Pyrzowice od 180 zł
Warszawa Okęcie od 620 zł
Warszawa Modlin od 720 zł
Balice od 410 zł
Wrocław od 570 zł
Katowice od 240 zł
Łódź od 410 zł

Często zadawane pytania o taksówki z Częstochowy

 • Częstochowa to miasto, w którym znajdziesz obecnie 4 największe korporacje taxi. Jesteśmy także otwarci na dodani nowych korporacji do naszej porównywarki.
 • Obecnie opinie zliczane są od dnia 30.03.2020 i czekamy na pierwsze informacje.
 • Może być taki przypadek, że odwiedzając wybraną miejscowość np. Częstochowa nie znajdujesz taxi, która pochodzi z tej lokalizacji. Znajdziesz jednak tam korporacje, które pochodzą z okolicznych miejscowości i zadeklarowały chęć dojechania do tej miejscowości by wykonać kurs.
 • Niektóre korporacje nie podają cennika do publicznej wiadomości na swoich stronach internetowych czy Facebooku. Najlepiej skorzystać wtedy z telefonu, aby przed kursem dowiedzieć się o ceny w wybrancyh Taryfach.