Taxi Gdańsk


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Atrakcje miasta Gdańsk

Gdańsk to jedno z najstarszych polskich miast, które znajduje się w województwie pomorskim i słynie z najcenniejszych zespołów zabytkowych jak i wielu atrakcji turystycznych. Dodatkowym atutem jest jego położenie nad Morzem Bałtyckim a dokładnie nad Zatoką Gdańską. Przemierzając taksówką gdańskie uliczki można podziwiać piękne zabytki. Godne uwagi jest Muzeum Inkluzji w Bursztynie, największe w Polsce akwarium biotopu jeziora Malawi, Formikarium słynące z hodowli i obserwacji mrówek, Ratusz Staromiejski, kościół świętej Katarzyny, Hala Targowa z końca XIX wieku. Nie można pominąć wystawy Wehikuł czasu w Centrum Hevelianum.

Co warto zobaczyć w Gdańsku?

Jednym z pięknych zabytków jest również Ratusz Głównego Miasta. Taksówkarz zawiezie cię na Długi Targ, gdzie znajduje się Fontanna Neptuna uwieczniana na aparatach każdego turysty, tam również znajduje się Złota Brama, od której zaczyna się Droga Królewska, którą wieńczy Brama Zielona prowadząca na Długie Pobrzeże. wzdłuż którego znajduje się wiele kawiarni i restauracji. Deptak rozciąga się wzdłuż zachodniego brzegu Motławy. To właśnie tutaj odbywa się co roku Jarmark Dominikański, zaś w pobliżu znajduje się Żuraw, który jest jednym z charakterystycznych symboli miasta. Jest on najstarszym i największym z zachowanych dźwigów portowych. Z niego rozciąga się widok na piękną panoramę Gdańska. Niedaleko znajduje się warta zwiedzenia największa w Europie świątynia zbudowana z cegieł Bazylika Mariacka, w której możemy podziwiać liczne zabytki średniowiecznych mistrzów.

Kontynuując swoją podróż po Gdańsku taksówkarz zawiezie cię również do Muzeum II Wojny Światowej, które jest zbudowane w nowoczesnym stylu. Kolejnym miejscem twojej wycieczki będzie Stocznia Gdańska, w której powstała Solidarność to kolejny symbol tego urokliwego miasta. W pobliżu stoczni znajduje się budynek przypominający stalowy statek a tam mieści się Europejskie Centrum Solidarności, które również warto zwiedzić. Stamtąd taksówkarz zawiezie cię na Stadion Energa zwany bursztynowym.

Do parku na odpoczynek?

Taksówką dojedziemy do pobliskiej Oliwy by rozkoszować się pięknym Parkiem Oliwskim, w którym znajduje się najsłynniejsza Archikatedra Oliwska, będąca najdłuższym średniowiecznym kościołem w Polsce. Jej wnętrze skrywa zabytkowe, rokokowe organy ozdobione figurkami aniołów. Na terenie Parku Oliwskiego znajduje się Spichlerz Opacki oraz Oddział Sztuki Nowoczesnej. Stamtąd dojedziesz taksówką do pobliskiego zoo. Następnie na Westerplatte, gdzie znajduje się Pomnik Obrońców Wybrzeża.

Gdzie na plażę w Gdańsku?

Po wyczerpującej wycieczce po Gdańsku taksówkarz zawiezie cię na plażę w Gdańsku Brzeźnie. Tam można pospacerować po 130 metrowym molo i rozkoszować się szumem fal. Z Gdańska dalszą podróż można kontynuować samolotem z pobliskiego Portu Lotniczego.

Gdzie wyruszyć z Gdańska taksówką?

Przed Wami całej województwo pomorskie najbliższe miasta, do których możecie się udać to oczywiście Sopot i Gdynia. Następnie poruszając się w stronę południową możecie przejechać przez Pruszcz Gdański w stronę Tczewa (32 km). Kolejnym ciekawym miastem do zwiedzenia będzie zapewne Malbork (62 km), gdzie zobaczycie słynny Zamek Krzyżacki. Dalej jadąc równolegle do rzeki Wisła dojedziecie do małego i urokliwego miasteczka Kwidzyn (100 km). Nie zapominajcie także o stronie kaszubskiej i pięknych miastach jak Kościerzyna (57 km).

Ciekawostki

  • Miasto: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Powiat: gdański
  • Powierzchnia: 261,96 km2
  • Populacja: 466 631
  • Strefa numeracyjna: (+48) 58
  • Tablice rejestracyjne: GD

Najbliższe postoje:

Najczęstsze pytania taxi Szczecin

  • Najniższa opłata początkowa to 6 zł na wejściu + średnio 1.80 zł/km. Zatem w zależności ile kilometrów przebędziesz zapłacisz między 20 zł (~5km) lub 50 (~20km).
  • Tak, większość taksówek oferuje taką możliwość.
  • Owszem, pamiętaj zasygnalizować taką potrzebę przed rozpoczęciem kursu – taksówkarz wystawi Tobie zamiast paragonu FV.

Gdzie znajdę taksówkę w Gdańsku?

W tak wielkim mieście jak Gdańsk nie ma co się szwędać i szukać postojów taksówek na mieście – szkoda czasu i zbyt daleko. Wybierz jedną z powyższych taksówek, która przyjdzie po Ciebie we wskazane miejsce. Jeśli natomiast jesteś blisko publicznych i zatłoczonych miejsc to poniżej znajdziesz mapę, gdzie taksówkarze najczęściej czekają na kurs: