Tanie Taxi we Wrocławiu

Wrocław leży w południowo-zachodniej Polsce nad rzeką Odrą. Stolica Dolnego Śląska jest jednym z najpiękniejszych miast w kraju. Wsiadamy do taksówki i wyruszamy na zwiedzanie miasta.

Co zwiedzić we Wrocławiu?

Jedziemy w najstarszą część miasta czyli Ostrów Tumski. Najcenniejszym jego zabytkiem jest mieszcząca się tutaj Archikatedra świętego Jana Chrzciciela, która jest zwana matką kościołów śląskich. W tej części miasta możemy również zobaczyć najstarszy z wrocławskich kościołów świętego Idziego, największy na świecie pomnik Jana Nepomucena jak również Muzeum Archidiecezjalne, w którym znajduje się Księga Henrykowska a w niej zapisane pierwsze zdanie w języku polskim. W tej części miasta znajduje się słynny most Tumski, Ogród Botaniczny.

Wrocław to miasto krasnali, których rzeźby opanowały miasto jak również powstał szlak wrocławskich krasnali. Następnie jedziemy na Rynek wrocławski. Jest tam jedna z piękniejszych starówek w Polsce. Znajdują się tam piękne, zabytkowe kamienice i Stary Ratusz, który jest najstarszym i największym w Polsce. Na Rynku jest fontanna „Zdrój”, pomnik Papy Krasnala i Aleksandra Fredry. Możemy wejść na wieżę bazyliki świętej Elżbiety i podziwiać panoramę miasta, a także wstąpić do Muzeum „Pana Tadeusza”, które łączy historię z nowoczesnymi technologiami.

Następnie taksówkarz zawiezie nas do Uniwersytetu Wrocławskiego, w którym mieści się Wieża Matematyczna a z niej jest piękny widok na Stare Miasto i pobliskie wyspy. We Wrocławiu znajduje się Muzeum Narodowe położone nad brzegiem Odry. Muzeum posiada dwieście tysięcy eksponatów i jest największym muzeum w Polsce. W mieście jest Hydropolis czyli centrum wiedzy poświęcone wodzie, zaś wszystko w nim jest przedstawione w bardzo ciekawy sposób i na pewno warto tu zajrzeć. Jednym z ważniejszych symboli Wrocławia jest Hala Stulecia o wysokości czterdziestu dwóch metrów, którą scala żelbetonowa kopuła o średnicy 76 metrów.

Wsiadamy do taksówki i jedziemy zobaczyć Wrocławską Fontannę w Pergoli o powierzchni jednego hektara. Wieczorne spektakle fontanny to świetlne arcydzieło. Z najciekawszych terenów zielonych miasta jest Ogród Japoński, który jest częścią Parku Szczytnickiego. Jest tu staw pełen karpi Koi i pływające ptaki oraz egzotyczne rośliny. Można się poczuć jakby się było w Japonii. Stamtąd jedziemy do najstarszego ogrodu zoologicznego w Polsce, w którym znajduje się największa w kraju liczba gatunków zwierząt. W zoo mieści się również Afrykarium z fauną i florą Afryki. We Wrocławiu jest Dzielnica Czterech Wyznań, obszar położony w pobliżu Rynku, a mieści się tam kościół katolicki, ewangelicki, prawosławny sobór i synagoga. W mieście jest także Muzeum Motoryzacji, Mostek Pokutnic, Polinka czyli całoroczna kolej gondolowa o długości 380 metrów, Plac Solny. Wrocław to miasto wielu atrakcji turystycznych i pięknych zabytków.

Ciekawostki

  • Miasto: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Powiat: m. Wrocław
  • Powierzchnia: 292,82 km2
  • Populacja: 641 607
  • Strefa numeracyjna: (+48) 71
  • Tablice rejestracyjne: DW i DX