Taxi Elbląg


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Historia miasta Elbląg

Elbląg znajduje się w województwie warmińsko- mazurskim. Leży u ujścia rzeki Elbląg do Zalewu Wiślanego. Można by napisać, że Elbląg to miasto, które zostało zmiecione pod koniec II wojny światowej i w ciągłej odbudowie.

Tanie taxi Elbląg

Przyjeżdżając do Elbląga pociągiem wysiadamy na dworcu zmodernizowanym w latach 2010 – 2011. Wsiadamy do taksówki i ruszamy zwiedzić miasto. Pierwsze miejsce, które chcemy zobaczyć to Stare Miasto, jedno z najstarszych dzielnic Elbląga. Kolorowe kamienice, które w większości zostały odbudowane i uliczki z kostki brukowej tworzą niesamowity klimat tego miejsca. Stoi tam kościół katedralny świętego Mikołaja z cennymi zabytkami i jedną z najwyższych wież w Polsce, która ma dziewięćdziesiąt siedem metrów wysokości. Z tarasu widokowego mieszczącego się na wieży kościoła widać piękną panoramę miasta. Wychodząc z kościoła idziemy wąską uliczką między kamieniczkami. To tak zwana ścieżka kościelna charakteryzująca się dziesięcioma łukami gotyckimi, które znajdują się nad naszą głową podczas przechadzki ścieżką. Na przeciw katedry świętego Mikołaja znajduje się odbudowany Ratusz Staromiejski. Brama Targowa to kolejny punkt zwiedzania. Jako jedyna część pozostałości murów obronnych, która się zachowała. Przy niej mieści się figura Piekarczyka, młodego chłopaka który uchronił miasto przed napaścią Krzyżaków.

Opodal znajduje się Centrum Sztuki Galeria El, które mieści się w dawnym gotyckim kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny. Bardzo interaktywne centrum sztuki współczesnej, w którym tętni życie kulturalne miasta. Następnie kierujemy się na wyremontowane nabrzeże rzeki, nad którą znajdują się dwa mosty zwodzone. Można przysiąść na ławce i spoglądać na przepływające statki. Teraz jedziemy taksówką do Muzeum Archeologiczno – Historycznego, które znajduje się na terenie Podzamcza dawnego Zamku Krzyżackiego, z którego została część murów obronnych, budynek starej słodowni i fragmenty piwnic. W muzeum możemy obejrzeć zbiory eksponatów z Elbląga i okolic. Na terenie muzeum znajduje się replika łodzi wikińskiej oraz budynek Gimnazjum, w którym w połowie XIV wieku funkcjonował klasztor Brygidek.

Rozrywka w mieście

Elbląg ma także coś dla miłośników nart. Góra Chrobrego jest położona na progu Wysoczyzny Elbląskiej i Żuław, gdzie znajduje się stok narciarski i pięć wyciągów. W okresie od maja do końca września można się wybrać statkiem na rejs po trawie, po Kanale Elbląskim, który w 2011 roku uznano pomnikiem historii, zaś w 2007 roku uznany został za jeden z siedmiu cudów Polski. Po zwiedzaniu Elbląga możemy pojechać taksówką do Krynicy Morskiej nad morze Bałtyckie. Odległość nie jest duża bo zaledwie dwadzieścia pięć kilometrów dzieli te dwie miejscowości.

Najbliższe postoje:

Ciekawostki

 • Miasto: Elbląg
 • Województwo: warmińsko-mazurskie
 • Powiat: m. Elbląg
 • Powierzchnia: 79,82 km2
 • Populacja: 120 895
 • Strefa numeracyjna: (+48) 55
 • Tablice rejestracyjne: NE

Często zadawane pytania o taksówki z Elbląga

 • Posiadamy 7 dodanych taksówek z Elbląga.
 • Tak, m.in. w Rabat Taxi Elbląg.
 • Według udostępnionych informacji drobne zakupy zrealizuje Radio Tele Taxi, Taxi Plus Mivico oraz Żuławy Hallo Taxi.
 • Oczywiście, zapraszamy do skorzystania z naszego formularza w zakładce Kontakt.