Taxi Warszawa


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Tanie Taxi w Warszawie

Warszawa jest stolicą Polski i województwa mazowieckiego. Warszawa jest największym miastem kraju położonym nad rzeką Wisłą. Miasto tętniące życiem w dzień jak i w nocy. Przyjeżdżając do Warszawy pociągiem wysiadamy na Dworcu Centralnym, znajdującym się w śródmieściu. Wsiadamy do taxi i jedziemy zwiedzić atrakcje stolicy.

Co warto zwiedzić w Warszawie? Gdzie jechać taxi?

Kierujemy się na Stare Miasto do zabytkowej dzielnicy, gdzie stoją przepiękne, kolorowe kamieniczki. Wygląd Starego Miasta został odtworzony na podstawie XVII wiecznych grafik i wielu ilustracji. Co roku odbywa się tu wiele ciekawych i darmowych wydarzeń kulturalnych. Znajduje się tu Plac Zamkowy a przy nim Zamek Królewski, charakterystycznym punktem jest kolumna Zygmunta III. Warto wstąpić do katedry świętego Jana Chrzciciela, w której podziemiach znajdują się groby ostatnich książąt mazowieckich i pierwszego prezydenta Polski Gabriela Narutowicza. Stoi tu także odbudowany po wojnie kościół Jezuitów, kościół świętej Anny z barokowym wnętrzem, zaś obok znajduje się dzwonnica z tarasem widokowym. Na Rynku Starego Miasta mieści się również Muzeum Warszawy, do którego warto zajrzeć.

Następnie taksówkarz zawiezie nas w miejsce, gdzie stoi Barbakan i fragmenty murów obronnych. Półkolista budowla, w której znajdują się ekspozycje muzealne. Z pod Barbakanu kierując się w stronę Placu Zamkowego możemy zobaczyć fragmenty murów otaczających Starówkę, pomnik Małego Powstańca upamiętniający dzieci, które brały udział w Powstaniu Warszawskim. Na fasadzie jednego z budynków zobaczymy zegar grający melodię do wiersza Marii Konopnickiej. Jedziemy taksówką na Krakowskie Przedmieście w Warszawie, gdzie można pospacerować atrakcyjnym deptakiem. Mieści się tutaj Pałac Prezydencki, przed którym stoi pomnik księcia Józefa Poniatowskiego. Opodal znajduje się pomnik Adama Mickiewicza i ławka grająca muzykę Fryderyka Chopina.

Wsiadaj do taxi w Warszawie, bo następnie jedziemy na Plac Józefa Piłsudskiego. To tu mieści się Grób Nieznanego Żołnierza, przy którym żołnierze pełnią wartę. Ogród Saski to kolejny punkt wycieczki po Warszawie. Przylegający do Placu Piłsudskiego jest wspaniałym miejscem, gdzie można się zrelaksować. W ogrodzie Saskim znajduje się piękna fontanna, zegar słoneczny oraz liczne rzeźby. Jadąc na Plac defilad zafundujemy sobie piękny widok na miasto z ostatniego piętra Pałacu Kultury i Nauki, który jest symbolem powojennej Warszawy. W budynku odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych i wystaw. Stamtąd jedziemy do Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Historii Żydów, Teatru Narodowego, zwiedzimy Stadion PGE Narodowy.

Relaks i rozrywka w Warszawie

Na relaks pojedziemy do Łazienek Królewskich. Jest to zespół pałacowo – ogrodowy, gdzie mieszczą się klasyczne zabytki. Pałac Na Wyspie jest centralnym punktem Łazienek, który jest otoczony stawem. Ten wspaniały teren dzieli się na Ogród Królewski, Ogród Romantyczny, Ogród Modernistyczny i Nowy Ogród Chiński. Przez okres letni odbywają się tu recitale przy pomniku Fryderyka Chopina. W dzielnicy Włochy na osiedlu Okęcie, dziesięć kilometrów od centrum miasta znajduje się największe i najnowocześniejsze w kraju lotnisko Chopina, na którym także znajdziecie taxi jeśli musicie z niej skorzystać. Warszawa ma wiele ciekawych atrakcji, których nie sposób zobaczyć w ciągu jednego dnia wycieczki.

Czy w Warszawie jest Taxi Uber?

Tak, w Warszawie dostępne jest Taxi Uber. Uber to popularna platforma transportowa, która umożliwia zamówienie taksówki za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Działa ona na terenie wielu miast na całym świecie, w tym również w Warszawie. Zamówienie taksówki Uber jest łatwe i wygodne, a korzystając z tej usługi, podróżni mogą cieszyć się profesjonalnym transportem z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Więcej informacji znajdziesz tutaj: Taxi Uber Warszawa

Najbliższe postoje taxi:

Ciekawostki

  • Miasto: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Powiat: m. Warszawa
  • Powierzchnia: 517,24 km2
  • Populacja: 1 777 972
  • Strefa numeracyjna: (+48) 22
  • Tablice rejestracyjne: WA