Taxi Zakopane


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Tanie Taxi w Zakopanem

Zakopane to miasto w południowej Polsce, największa miejscowość położona w otoczeniu Tatr. Piękne miasto Zakopane to zimowa stolica Polski. Gdy już dotrzemy do tego cudownego miasta, wsiadamy do taxi i wyruszamy podziwiać góralskie miasteczko i przepiękne widoki.

Co zwiedzić w Zakopanem?

Kierujemy się na Krupówki, centrum miasta. Długi deptak, na którym tętni turystyczne życie. Mieszczą się tu galerie sztuki, a wzdłuż deptaku umiejscowione są stragany z wyrobami zakopiańskimi. Przy Krupówkach jest także kilka papugarni. Największa z nich to Egzotyczne Zakopane. Na Krupówkach pod dolną stacją na Gubałówkę znajduje się Góralski Ślizg, wielka zjeżdżalnia. Kolejką linową lub wyciągiem krzesełkowym możemy wjechać na Gubałówkę, ale my pojedziemy taksówką. Na miejscu możemy podziwiać przepiękną panoramę na miasto i Tatry. W Zakopanem mieści się myszogród, tysiąc małych myszek w różnych sceneriach na przykład jeżdżące pociągiem lub latające UFO. Wszystko obejrzeć można za dużymi szklanymi taflami.

Kolejką linową jedziemy na Kasprowy Wierch. Latem i zimą Kasprowy to jedna z głównych atrakcji regionu, a ze szczytu widok na góry zapiera dech. Następnie jedziemy na skocznię narciarską Wielka Krokiew, gdzie odbywają się często zawody w skokach narciarskich. Dużą atrakcją jest możliwość jej zwiedzenia. Na szczyt Wielkiej Krokwi można wjechać wyciągiem krzesełkowym.

Kolejnym punktem w Zakopanem, gdzie zawiezie nas taksówkarz będzie Kościelisko. Piękny krajobraz, Jaskinia Mroźna, szlaki turystyczne to uroki najpiękniejszej w Tatrach Doliny Kościeliskiej, która leży na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Stąd pojedziemy do Doliny Strążyskiej skąd będziemy mogli wspiąć się na Giewont, a sama wspinaczka trwa około dwie i pół godziny. Pod północną ścianą Giewontu znajduje się wodospad Siklawica, a opodal znajdują się szlaki i piękne okolice.

Morskie Oko to kolejne miejsce, gdzie warto dotrzeć. Największe jezioro w Tatrach jest położone w Dolinie Rybiego Potoku. Z Morskim Okiem wiąże się wiele górskich legend. Nad Kuźnicami w Tatrach Zachodnich jest szczyt reglowy Nosal. Jest on bardzo popularny wśród turystów a z góry jest piękna panorama na tatrzańskie szczyty. Kształt skał przypomina nos i stąd pochodzi nazwa góry. W Zakopanem mieści się Muzeum Tatrzańskie jedno z najstarszych muzeów regionalnych w Polsce. Miasto ma również swój Aqua Park, w którym zrelaksujecie się w wolnym czasie lub jeśli pogoda nie będzie sprzyjała. Znajduje się w nim basen odkryty i zakryty, jacuzzi i sauna.

Na Pęksowym Brzysku mieści się Cmentarz Zasłużonych. Ciekawostką są nagrobki wyrzeźbione z drewna, które są dziełami sztuki. Zakopane ma również swój Dom do Góry Nogami.  Atrakcja, dzięki której poznamy zjawisko innego oddziaływania sił grawitacji na człowieka. Jedziemy taksówką obejrzeć piękną kaplicę Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce, Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma i Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Zakopane jest również świetną bazą wypadową do okolicznych atrakcji i szlaków.

Gdzie z Zakopanego

Jeśli chcecie przemieścić się na lotnisko to najbliższe będzie lotnisko Balice w mieście Kraków (112 km). Kolejnym najbliższym lotniskiem z Zakopanego jest AirPort Pyrzowice koło miasta Katowice (205 km).

Najbliższe postoje:

Ciekawostki

 • Miasto: Zakopane
 • Województwo: małopolskie
 • Powiat: tatrzański
 • Powierzchnia: 84,26 km2
 • Populacja: 27 266
 • Strefa numeracyjna: (+48) 18
 • Tablice rejestracyjne: KTT

Często zadawane pytania o taxi Zakopane

 • W rankingu dostępnych jest 9 taksówek.
 • Najczęściej szukaną korporacją jest Euro Taxi 19688.
 • Na podstawie dostępnych cenników 3 korporacji ceny są podobne – 6.00 zł opłata początkowa oraz 4.00 zł/km w Taryfie I.
 • Tak, zdecydowana większość oferuje transfery lotniskowe, drobne zakupy na telefon, obsługa imprez okolicznościowych czy holowanie aut.