Taxi Bydgoszcz


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Taxi Bydgoszcz: Komfortowy i pewny transport po mieście

Bydgoszcz jest największym miastem województwa kujawsko-pomorskiego, przez które przepływa rzeka Brda. Jeżeli ktoś jest fanem latania samolotem to może powitać to miasto na lotnisku im. Ignacego Jana Paderewskiego, ponieważ Bydgoszcz ma swój Port Lotniczy. Stąd możesz wyruszyć taxi w centrum Bydgoszczy. Jeżeli preferujemy podróż pociągiem to wysiądziemy na jednym z największych dworców kolejowych w Polsce, gdzie zaraz przy wyjściu na przeciwko zobaczysz postój taxi Bydgoszcz.

Co zwiedzić w Bydgoszczy taksówką?

Wsiadamy do taksówki w Bydgoszczy i wyruszamy na przejażdżkę, aby poznać atrakcje miasta. Przemierzając Bydgoskie uliczki zauważymy, że liczne pałace, wille i kamienice to głównie architektura secesyjna z XIX i XX wieku. Kierujemy się na Wyspę Młyńską, która mieści się w centrum miasta i jest głównym miejscem spacerów bydgoszczan. Znajduje się tu park i alejki z ławeczkami, Dom Leona Wyczółkowskiego, Biały Spichlerz, Przystań Bydgoszcz, Europejskie Centrum Pieniądza, Galeria Sztuki Nowoczesnej, Młyny Rothera i Opera Nova, Muzeum Mydła i Historii Brudu. Dawne magazyny zbożowe, młyny i spichrze tworzą historyczny krajobraz tego miejsca. Piękna budowla, która znajduje się nieopodal Wyspy Młyńskiej to Fara – Katedra ściśle związana z dziejami miasta. Najważniejszym zabytkiem katedry jest obraz Madonny z Różą. Godny uwagi jest w tych okolicach również zabytkowy budynek na Starym Rynku. Ratusz, w którym obecnie znajduje się Urząd Miejski a dawniej było to kolegium jezuickie. W efekcie znajduje się tam ulica Jezuicka. Niedaleko stoi katedra pod wezwaniem świętego Marcina i Mikołaja, a również piękna zabytkowa Hala Targowa, która obecnie jest w trakcie modernizacji i w pobliżu której znajdziecie postój Taxi. Na Starym Rynku, który został w całości odnowiony w 2019 roku znajdziemy piękną rzeźbę fontannę dzieci bawiących się z gęsią.

Co ciekawego zobaczymy w Bydgoszczy?

Przemierzając kolejne uliczki Starego Rynku trafiamy na ulicę Mostową. W tym miejscu Nad Brdą unosi się rzeźba linoskoczka Przechodzący przez rzekę. W latach 1773-1774 wybudowano Kanał Bydgoski, sztuczną drogę wodną, na którym mieści się śluza miejska, a którą można nadal podziwiać. Następnie jedziemy w kierunku Głównej Poczty Polskiej w Bydgoszczy, która mieści się również nad Brdą przy jednej z głównych ulic – Jagiellońskiej. Przepiękna zabytkowa budowla z XVII wieku. Następnie taksówkarz jednej z korporacji zawiezie nas do Exploseum Bydgoszcz placówki muzealnej, Wieży ciśnień, w której mieści się Muzeum Wodociągów. Jest tam taras widokowy, z którego można podziwiać przepiękną panoramę miast – zwłaszcza wieczorową porą. Bydgoszcz ma również swoje pomniki i posągi. Ruchoma rzeźba Pana Twardowskiego, która znajduje się w jednym z okien kamienicy na Starym Rynku, ukazuje się dwa razy dziennie. Pomnik króla Kazimierza Wielkiego, Ławeczka Mariana Rejewskiego, obok której znajduje się makieta niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma, a której szyfr złamał właśnie Rejewski.

W parku Jana Kochanowskiego naprzeciw Teatru Wielkiego znajduje się rzeźba Łuczniczki jako symbolu miasta. Bydgoszcz ma również swoją tańczącą fontannę sterowaną elektronicznie znajdującą się przed budynkiem Filharmonii Muzycznej. Torbyd to nowoczesna hala sztucznego lodowiska, którą jeżdżący na łyżwach chętnie odwiedzą. W Bydgoszczy znajduje się również papugarnia przy ulicy Grunwaldzkiej.

Taxi Fordon w Bydgoszczy

Kolejnym punktem wycieczki, do którego pojedziemy taksówką jest Dolina Śmierci w dzielnicy Fordon, zwana Kalwarią Bydgoską. Miejsce masowego mordu mieszkańców Bydgoszczy w 1939 roku. Malowniczy wąwóz w Zboczu Fordońskim, gdzie w 2009 roku wybudowano Drogę Krzyżową zwaną Golgotą XX wieku. W Fordonie możecie odetchnąć i odpocząć od miejskiego stylu życia. Piękne górki, lasy, cisza i spokój, rowerowe ścieżki pozwalają na odprężenie po całym tygodniu pracy. W Fordonie znajdziesz kilka postojów taxi Fordon (m.in. przy ulicy Twardzickiego), ale zazwyczaj taksówkarze dojeżdżają do Fordonu z miasta, więc wystarczy zadzwonić do jednej z powyższych korporacji.

Ostatnim punktem wycieczki będzie przeuroczy Myślęcinek. W tym największym w Polsce parku miejskim znajdują się leśne wzgórza i stawy. Możemy przejechać się kolejką stylizowaną na ciuchcię, jest miasteczko ruchu drogowego, pola golfowe, plaża, wakepark, pole paintballowe, zoo, park rozrywki, ogród botaniczny, stok narciarski, Ośrodek Rekreacji Konnej. Niestety w Myślęcinku nie ma postoju taxi, a zatem co centrum miasta musisz jechać autobusem lub zamówić specjalnie taxi wybierając jedną z powyższych korporacji.

Bydgoszcz ma wiele do zaoferowania dla turystów. Jest bardzo pięknym i ciekawym miastem, które warto odwiedzić. Jeśli potrzebujecie transportu do przemieszczania się w Bydgoszczy skorzystajcie z powyższych taksówek bydgoskich.

Najbliższe postoje:

Ciekawostki

 • Miasto: Bydgoszcz
 • Województwo: kujawsko-pomorskie
 • Powiat: m. Bydgoszcz
 • Powierzchnia: 175,98 km2
 • Populacja: 350 178
 • Strefa numeracyjna: (+48) 52
 • Tablice rejestracyjne: CB

Często zadawane pytania o taxi Bydgoszcz

 • Którą korporacją najbardziej opłaca się jechać do Fordonu?

  Express Taxi oraz Taxi Fordon oferują zniżkę 20% na kursy do i z Fordonu.
 • Która taxi cieszy się najlepszą opinią?

  Obecnie najczęściej szukanymi są Taxi Zrzeszeni oraz MPT Łuczniczka Taxi.
 • Która taksówka oferuje najtańszy kurs?

  Najtańsze kursy na podstawie udostępnionych cenników oferuje Taxi Fordon oraz Express Taxi.
 • Czy można zapłacić kartą płatniczą?

  Tak, praktycznie wszystkie korporacje udostępniają możliwość pałtności kartą.