Taxi Sosnowiec


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Taksówki w Sosnowcu

Miasto Sosnowiec leży na południu Polski w województwie śląskim nad rzekami Czarna Przemsza, Biała Przemsza i Brynica. Miasto wielu zabytków, które znajdują się w różnych częściach miasta liczącego ponad dwieście tysięcy mieszkańców.

Wycieczkę po Sosnowcu najłatwiej będzie odbyć taksówką ze Sosnowca, która zawiezie nas w każde z tych ciekawych miejsc rozproszonych po mieście. Przyjeżdżając pociągiem do Sosnowca wysiądziemy na dworcu kolejowym Sosnowiec Główny, który okala jeden z najładniejszych budynków w mieście. Taksówką kierujemy się na wschód od dworca, gdzie znajduje się cerkiew prawosławna wybudowana pod koniec XIX wieku. Następnie przemierzając z taksówkarzem ulice Sosnowca kierujemy się do najstarszego i najcenniejszego zabytku, którym jest Zamek Sielecki, a w którym aktualnie mieści się Sosnowieckie Centrum Sztuki.

Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny to kolejny zabytek miasta. Ta ogromna bazylika z przełomu XIX i XX wieku kryje w swoich wnętrzach piękne freski Włodzimierza Tetmajera. Natomiast kolejnym ciekawym miejscem, w które warto się udać taxi jest znajdujący się w otoczeniu zieleni parku Stefana Żeromskiego odrestaurowany pałac Dietla. W budynku mieści się nietuzinkowa dwukondygnacyjna, lustrzana sala balowa. Stamtąd jedziemy do pięknego pałacu Schoena. Neobarokowy budynek z XIX wieku aktualnie pełni rolę Urzędu Stanu Cywilnego oraz Muzeum Miejskiego.

Miasto posiada również bardzo wiele terenów zielonych, między innymi Park Sieleckich, na obrzeżach którego znajduje się stadion zimowy. Ten obiekt sportowy mieści dwie pełnowymiarowe tafle lodowe. Lodowisko jest dostępne dla mieszkańców, zaś głównie trenują tam i są rozgrywane mecze drużyn hokejowych na lodzie. Park Kresowy to kolejna atrakcja miasta. Pierwszy ogólnodostępny park, na terenie którego znajduje się Palmiarnia powstała w latach pięćdziesiątych oraz Akwarium zwane Egzotarium. Znajdują się w nim ciekawe okazy flory, ryb, ptaków i gadów. Kolejnym bardzo ładnym budynkiem, który wzniesiono 1897 roku jest Teatr Zagłębia. Dawniej w skład kompleksu wchodził Teatr Zimowy, Hotel Saski i drewniany Teatr Letni. Najwyższy gmach uniwersytecki w Polsce to Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Budynek, przed wejściem którego znajduje się olbrzymia figura tyranozaura robi ogromne wrażenie na turystach.

Relaks i rekreacja w Sosnowcu

Górka Środulska to teren rekreacyjny, na którym funkcjonuje sztuczny stok narciarski – dojedziesz tam taxi. Na koniec wycieczki po Sosnowcu, gdy zapadnie zmierzch warto udać się do dzielnicy Pogoń, aby zobaczyć świecące wieże. Znajduje się tam kościół pod wezwaniem świętego Tomasza. Nad świątynią wzniesiono dwie stalowe wieże iluminowane światłem i tym stanowią atrakcję turystyczną dla zwiedzających Sosnowiec.

Najbliższe postoje:

Ciekawostki

 • Miasto: Sosnowiec
 • Województwo: śląskie
 • Powiat: m. Sosnowiec
 • Powierzchnia: 91,06 km2
 • Populacja: 204 013
 • Strefa numeracyjna: (+48) 32
 • Tablice rejestracyjne: SO

Przykładowy cennik taxi Sosnowiec

Pyrzowice od 80 zł
Warszawa Okęcie od 900 zł
Balice od 180 zł
Wrocław od 650 zł
Kraków od 250 zł
Gliwice od 150 zł

Często zadawane pytania o taksówki z Sosnowca

 • Sosnowiec to większe miasto ze śląska, dla którego obecnie posiadamy w systemie 7 dodanych taksówek.
 • Obecnie opinie zliczane są od dnia 04.04.2020 i czekamy na pierwsze informacje.
 • Może zdarzyć się tak, że nie będzie żadnej dostępnej taxi z Sosnowca, a zatem sugerujemy wybrać z pobliskich miejscowości.
 • Część korporacji nie udostępnia cen za opłatę początkową i Taryfę 1 lub 2, a w związku z tym należy zadzwonić do dyspozytora i dopytać o szczegóły usługi – cennik.