Taxi Poznań


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Tanie Taxi Poznań

Poznań to miasto leżące na Pojezierzu Wielkopolskim nad rzeką Wartą. Poznań jest piątym co do ludności miastem Polski. Kryje w sobie wiele ciekawych miejsc i zabytków. Wsiadamy do taksówki i ruszamy na wycieczkę po tym tajemniczym mieście.

Co zobaczyć w Poznaniu?

Taksówką jedziemy najpierw zobaczyć miejsce, z którego słynie Poznań, a którym jest stuletnie Centrum Wystawowe, największe w Europie Wschodniej i Środkowej. To właśnie tu odbywają się słynne Międzynarodowe Targi Poznańskie. Następnie kierujemy się taksówką pod piękny Uniwersytet Adama Mickiewicza. Poznań jest miastem studenckim i jest to trzeci co do wielkości uniwersytet w Polsce. W mieście znajduje się lotnisko, z którego bardzo łatwo można dostać się do centrum taksówką.

Atrakcje w Poznaniu – Stary Rynek

Kierujemy się na Stary Rynek, który jest najważniejszą atrakcją Poznania nazywany sercem tego miasta. Znajduje się tam Ratusz, a w południe można zobaczyć na nim dwa koziołki pojawiające się z małych bram, które dwanaście razy biją się rogami. Na ratusz można wejść i zobaczyć mechanizm kontrolujący ruchy koziołków, które są symbolem miasta. Poznań słynie z rogali świętomarcińskich więc kierujemy się do Muzeum Rogalików.

Następnie taksówką jedziemy obejrzeć kolejną wspaniałą atrakcję miasta, którą jest stadion Lecha. Stadion INEA jest trzecim co do wielkości stadionem w Polsce. W mieście przygotowując się do UEFA Euro 2012 powstało kilka galerii handlowych. Jedną z nich jest Stary Browar, w którym mieści się centrum kultury organizujące liczne wystawy. W centrum miasta znajduje się średniowieczny Zamek Cesarski. Jest w nim centrum wystawowe z kinem, teatrem i kilkoma muzeami. A nawet mieszczącymi się tam ambasadami.

Kolejną integralną atrakcją Poznania jest rzeka Warta, która dzieli miasto na trzy części. Nad jej brzegami mieszkańcy i turyści spędzają wolny czas. Z nad brzegu Warty taksówką kierujemy się na północ od centrum Poznania do największego parku tego miasta. Park Cytadela to miejsce, w którym oprócz pięknej zieleni możemy zobaczyć Muzeum Zbrojeniowe i resztki starych fortyfikacji. Stamtąd jedziemy taksówką nad Ostrów Tumski, gdzie znajduje się najstarsza katedra na terenie Polski oraz stare i nowoczesne muzea. Ostrów Tumski zwany Bramą Poznania wybudowany został przed Mistrzostwami Piłki Nożnej 2012.

Kolejny punkt naszej wycieczki to Plac Wolności niedaleko starego miasta. Tam zobaczymy piękną szklaną fontannę. Stamtąd taksówką kierujemy się do Malta Ski, która jest kolejną wspaniałą atrakcją miasta. Jest ono położone w pobliżu sztucznego jeziora Malta. Malta Ski to głównie zimowe atrakcje dla narciarzy, ale również latem nie będziemy się tam nudzić. W Poznaniu zobaczyć można piękne budowle takie jak kościoły i katedry. Najpiękniejszą z nich jest biało – różowa Bazylika Matki Boskiej na Starym Mieście. Na koniec naszej wycieczki po Poznaniu taksówkarz zawiezie nas do zoo, tylko do którego bo jest ich w Poznaniu aż dwa. Na pewno warto zobaczyć jedno i drugie.

Najbliższe postoje taxi:

Ciekawostki

  • Miasto: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Powiat: m. Poznań
  • Powierzchnia: 261,91 km2
  • Populacja: 535 802
  • Strefa numeracyjna: (+48) 61
  • Tablice rejestracyjne: PO