Taxi Kalisz


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Taksówka w Kaliszu

Kalisz położony jest na Wysoczyźnie Kaliskiej, nad rzeką Prosną w województwie wielkopolskim. Przyjeżdżając do historycznej stolicy Wielkopolski, wsiadamy do taksówki i ruszamy na zwiedzanie miasta. Jedziemy taxi na kaliski Rynek, który okalają kolorowe kamienice i piękne budowle. Najważniejszą z nich jest Ratusz zburzony przez Prusaków, zaś w 1925 roku został odbudowany. Na wieży Ratusza zainstalowano zegar z tarczami o trzymetrowej średnicy. Wieża, z której rozciąga się panorama miasta jest dostępna do zwiedzania dla turystów. Opodal Ratusza znajduje się katedra pod wezwaniem świętego Mikołaja Biskupa. Piękna budowla w stylu gotyckim zachwyca swoim wnętrzem. Na szczególną uwagę zasługuje barokowy ołtarz i część prezbiterium dekorowana malowidłami Włodzimierza Tetmajera. To w tej świątyni wzięła niegdyś ślub poetka Maria Konopnicka. Katedra jest jednym z najważniejszych zabytków miasta.

Kolejnym punktem zwiedzania jest Bazylika kolegiacka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W świątyni znajdują się relikwie błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty, świętego Ojca Pio, księdza Jerzego Popiełuszki. Stamtąd taksówkarz zawiezie nas w kolejne miejsce, którym jest Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, powstałe w 1906 roku. W muzeum mieszczą się głównie kolekcje związane z historią miasta. Teraz jedziemy do rezerwatu archeologicznego Zawodzie, który jest oddziałem Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. Główna część rezerwatu to rekonstrukcja grodu. Stamtąd ruszamy zwiedzić Dworek Marii Dąbrowskiej w Rusowie pod Kaliszem, gdzie urodziła się pisarka. Powstało tu Muzeum imienia Marii Dąbrowskiej.

Co jeszcze zwiedzić w Kaliszu?

Wracamy do Kalisza i jedziemy do parku miejskiego znajdującego się w Śródmieściu nad Prosną, a który jest najstarszym parkiem w kraju. Piękny ogród utrzymany w stylu angielskim zachwyca swoją roślinnością. W parku znajduje się budynek teatralny z 1801 roku i jest trzecim najstarszym teatrem dramatycznym w kraju. Raj zieleni położony w południowej części miasta to kolejny park w Kaliszu. Park Przyjaźni, w którym znajduje się pięć połączonych ze sobą stawów, jak również amfiteatr czy korty tenisowe. W Kaliszu na rzece Prośnie znajduje się most kamienny, jest on uważany za jeden z ważniejszych zabytków miasta. Na cokołach płyty umieszczony został herb miasta. Na koniec wycieczki miłośnicy muzyki klasycznej mogą się udać do filharmonii kaliskiej, gdzie można posłuchać orkiestry symfonicznej lub kwartetu smyczkowego. Dla zwolenników pływania Kalisz ma atrakcje w AquaParku. Ten wodny park oferuje baseny, zjeżdżalnie, sauny i wiele innych rozrywek.

Ile kosztuje taxi w Kaliszu?

Opłata początkowa waha się w przedziale od 5 zł do 8 zł, natomiast większość taxi jeździ na Taryfie I po 2 zł. Jeśli wybierasz powyższą taksówkę sprawdź pierw jej ceny na taryfie I.

Najbliższe postoje:

Ciekawostki

 • Miasto: Kalisz
 • Województwo: wielkopolskie
 • Powiat: m. Kalisz
 • Powierzchnia: 69,42 km2
 • Populacja: 100 482
 • Strefa numeracyjna: (+48) 62
 • Tablice rejestracyjne: PK

Często zadawane pytania o taxi Kalisz

 • Znajdziesz u nas 10 korporacji taksi.
 • Najtaniej wychodzi opłata początkowa 5,00 zł oraz 2,00 zł/km w taryfie I w korporacji Taxi ZETka Kalisz.
 • Tak, jedna z korporacji oferuje możliwość płatności kartą: Taxi Uniqa.
 • Według statystyk najczęściej użytkownicy szukają Taxi Uniqa oraz Taxi Zero.