Taxi Starachowice


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Miasto Starachowice

Leżące w województwie świętokrzyskim, na pograniczach Gór Świętokrzyskich i Podgórza Iłżeckiego. To w tym mieście po II wojnie powstała znana Fabryka Samochodów Ciężarowych Star. Przez wiele lat fabryka była jednym z głównych pracodawców w mieście Starachowice. Niestety po fali załamania eksportu fabryka została podzielona, a właścicielem stał się znany również motoryzacyjnym fanom koncern MAN. Na tą chwilę w fabryce funkcjonuje produkcja autobusów – MAN Bus.

Gdzie odpocząć w Starachowicach?

Jeśli jesteś w tym pięknym mieście czas wybrać się na relaks. W porze letniej wsiadaj do taxi, powyżej masz do nich numery i ruszaj prosto na kąpielisko. Do wyboru są dwa kąpieliska – Zalew Lubianka i Piachy. Jeśli natomiast jesteś fanem aktywnego wypoczynku znajdziesz w pobliżu szlaki rowerowe – żółty, niebieski i czarny, a także czerwony, żółty i zielony szlak turystyczny. Jeśli jesteś porą jesienno-zimową możesz odwiedzić Muzeum Przyrody i Techniki.

Atrakcje w Starachowicach

Miłośnicy zwiedzania także mają co robić w tym pięknym mieście – Starachowice. Jeśli nie macie czym podróżować zamówcie taksówkę. Opinie, ceny i numery na taxi w Starachowicach znajdziecie powyżej. Polecamy zwiedzanie zespołu zakładów wielkopiecowych z XIX w. lub Budynek administracji dozorcy hutniczego z 1836 roku – obecnie Muzeum Regionalne PTTK. A może tak przejechać się Starachowicką Koleją Wąskotorową? Jeśli tak to poproś taksówkarza, aby zabrał Cię na przystanek wąskotorówki skąd dalej możesz wyruszyć w podróż. Alternatywnie do zwiedzenia zostały jeszcze urządzenia hydrotechniczne (tama i przepust z II połowy XIX w.).

Najbliższe postoje taxi:

Ciekawostki

  • Miasto: Starachowice
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Powiat: starachowicki
  • Powierzchnia: 31,82 km2
  • Populacja: 49 513
  • Strefa numeracyjna: (+48) 41
  • Tablice rejestracyjne: TST