Taxi Puck


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Urokliwe miasto i raj dla żeglarzy, windsurferów oraz innych sportowców wodnych. Miasto znane z pobliskiej Zatoki Puckiej, gdzie co roku można oglądać Mistrzostwa Europy i Świata w sportach wodnych – żeglarstwo czy windsurfing. Kluby sportowe, hale sportowe czy obiekty sportowe – miasto tętniące życiem w okresie letnim i żyjące sportem. Puck leży w woj. pomorskim, nad Zatoką Pucką i liczy 4,9 km2 powierzchni. Aglomeracja trójmiejska, w której znajduje się Puck powoduje, że mimo tak małej powierzchni miasteczko odwiedzane jest przez niezliczonych gości. Dlaczego? Z kilku powodów – m.in. Puck leży na drodze do takich znanych miejscowości jak Władysławowo czy Hel, ale także z wyżej opisanej Zatoki Puckiej, którą chętnie odwiedzają sportowcy wodni.

Co warto zobaczyć w Pucku?

Zapewne warto wybrać się spacerkiem na urokliwy i historyczny Stary Rynek – fontanny, ogromny rynek i piękne figury. Warto zobaczyć będąc w Pucku to miejsce. Następnie możemy wybrać się taxi do portu jachtowego, w której to przystani wodują jachty, zimują czy realizują usługi szkutnicze. W pobliży znajdziecie także kilka ciekawych miejsc gdzie można dobrze zjeść – m.in. smaczną rybę. Ostatnim przystankiem może być Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła z duchowym klimatem i barokowym wnętrzem. Zabytek robi wrażenie.

Gdzie wyruszyć z Pucka?

Najbliższym miastem, do których warto się wybrać w woj. pomorskim będzie zapewne Gdańsk (58 km). Rozrywka, relaks, sport, zabytki i zwiedzanie czy romantyczny weekend – w tym mieście macie wszystko do dyspozycji. Nieco dalej, ale także warte odwiedzenia jest zapewne miasto Kościerzyna (88 km) i pobliskie atrakcje. Natomiast jeśli szukacie atrakcji w okolicy polecamy takie miasta jak Wejherowo (22 km), Władysławowo czy Hel.

Ciekawostki

  • Miasto: Puck
  • Województwo: pomorskie
  • Powiat: pucki
  • Powierzchnia: 4,9 km2
  • Populacja: 11 265
  • Strefa numeracyjna: (+48) 58
  • Tablice rejestracyjne: GPU