Taxi Jaworzno


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Tania taksówka Jaworzno

Położone na Wyżynie Śląskiej miasto Jaworzno zamieszkuje około 87 tysięcy osób. Dawniej Jaworzno było głównym miastem Zagłębia Krakowskiego, aktualnie to atrakcyjna miejscowość, w której znajduje się Park Gródek, okrzyknięty śląską Chorwacją czy polskimi Malewidami. Jaworzno związane jest z górnictwem, gdzie w 1767 roku powstała pierwsza kopalnia węgla kamiennego w Polsce i nadal w Jaworznie wydobywa się ten surowiec.

Elektryczne taksówki w Jaworznie

Przyjeżdżając do Jaworzna, w którym jest kilka korporacji taksówek, warto skorzystać z ich usług. Jaworzno ma ambitny plan wprowadzenia w mieście elektrycznych taksówek, które miałyby wspierać ideę miasta dotyczącą upowszechniania elektromobilności. W Jaworznie zamawiając taksówkę telefonicznie lub przez aplikację mamy pewność, że przyjedzie po nas sympatyczny pan, który bardzo chętnie zawiezie nas do celu. Jeżeli chcemy odwiedzić ciekawe miejsca miasta, taksówkarz chętnie zawiezie nas w najciekawsze miejsca malowniczego Jaworzna. Za przejazd taksówką, możemy dowolnie wybrać, czy chcemy zapłacić gotówką, karta płatniczą czy Blikem, a kierowca taksówki przyjmie od nas zapłatę za kurs wybraną przez nas formą płatności.

Taksówkarz z każdej korporacji w mieście z przyjemnością zawiezie nas w malownicze, godne uwagi zakątki Jaworzna. W północno-wschodniej części miasta możemy zrelaksować się w rezerwacie przyrody Dolina Żabnika, Kompleks leśny Kolawica, przez który przepływa potok Żabnik, uważa się za jeden z najpiękniejszych krajobrazów miasta. Fanatykom historii i wykopalisk, taksówkarz poleci wizytę w geologiczno-historycznym ośrodku GEOsfera, który znajduje się na terenach dawnego kamieniołomu. W mieście znajduje się stara Lokomotywownia z 1946 roku, którą również warto zobaczyć. Dla pasjonatów historii sztuki ciekawym doznaniem będzie wizyta w Muzeum Miasta Jaworzna, Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy. Natomiast jeden z największych witraży w Europie, zobaczymy w Kolegiacie pod wezwaniem świętego Wojciecha i świętej Katarzyny Aleksandryjskiej.

Przyzwoita komunikacja miejska nie zachęca do przemieszczania się po mieście transportem zbiorowym, który może pochłonąć większą część naszego dnia, dlatego w Jaworznie turyści bardzo chętnie korzystają z usług korporacji taksówkarskich. Jeżeli nasza wycieczka po Jaworznie dobiegnie końca, a powrót mamy zaplanowany samolotem, taksówkarz zawiezie nas do odległego o 49 kilometrów od miasta, Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice.

Najbliższe postoje:

Ciekawostki

  • Miasto: Jaworzno
  • Województwo: śląskie
  • Powiat: M. Jaworzno
  • Powierzchnia: 152,59 km2
  • Populacja: 90 368
  • Strefa numeracyjna: (+48) 32
  • Tablice rejestracyjne: SJ

Najczęstsze pytania o taxi Jaworzno

  • Żadna z taksówek nie udostępnia publicznie takich informacji. Przed zamówieniem usługi zapytajcie o kwotę opłaty początkowej.
  • Tak, w większości taksówek możesz skorzystać z płatności Blikiem, dla pewności przed przejazdem zapytaj taksówkarza czy zabrał ze sobą terminal.
  • Oczywiście, m.in. na najbliższe lotnika: Balice oraz Pyrzowice.

Gdzie znajdę taksówkę w Jaworznie?

Każda z taksówek przyjedzie po Ciebie pod wskazany adres. Nie musisz ich szukać, nie musisz chodzić pieszo, podaj swoją lokalizację, a przyjadą. Natomiast jeśli z jakiegoś względu chcesz iść na postój poniżej znajdziesz ich lokalizację: