Taxi Kartuzy


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Tanie Taxi w Kartuzach

W województwie pomorskim nad czterema jeziorami Karczemne, Klasztorne Duże, Klasztorne Małe i Mielenko, leży kaszubskie miasto Kartuzy. Malowniczą miejscowość zamieszkuje około 15 tysięcy osób. Przyjeżdżając do Kartuz pociągiem wysiądziemy na stacji kolejowej, która powstała w 1883 roku. W sąsiedztwie budynku dworca znajduje się postój taksówek, których jest kilka w mieście. Jeżeli chcemy poznać zakątki pięknego kaszubskiego miasteczka, warto skorzystać z taksówki. Możemy wsiąść do taxi przy dworcu lub zadzwonić na inną korporację i zrobić sobie wycieczkę. Miły kierowca taxi chętnie zawiezie nas w najpiękniejsze zakątki miasta i okolic, oraz opowie o kulturze Kaszub.

Cennik taxi w Kartuzach

Przed skorzystaniem z przejazdu warto ustalić z taksówkarzem jego koszt. Przeważnie korporacje taksówkarskie w danym mieście mają takie same ceny za kursy, których kwoty zależą również od godzin trwania oraz odległości kursu. Taksówki są wyposażone w taksometry, za przejazd dostaniemy pokwitowanie w formie paragonu lub faktury. Taksówki są do dyspozycji przez całą dobę, których usługi możemy zamówić przez telefon lub za pomocą aplikacji. Jeżeli będziemy zwiedzać okolice Kartuz, to dobrze jest ustalić z góry stawkę za przejazd taksówką.

Dodatkowe usługi taksówek

Dzisiaj korporacje Taxi oprócz przewozu pasażera świadczą dodatkowe usługi, takie jak zakupy na telefon. Nie wychodząc np. z pokoju hotelowego, możemy zadzwonić na jedną z korporacji, a taksówkarz zrobi za nas zlecone zakupy i dostarczy do hotelu.

W czasie pobytu w Kartuzach możemy podziwiać najważniejszy zabytek miasta, którym jest Kolegiata Wniebowzięcia NMP, pochodzący z XIV wieku kościół podklasztorny. Jego charakterystyczną cechą jest dach w kształcie trumny oraz barokowy hełm wieży. W pobliżu kolegiaty znajduje się Gaj Świętopełka, najbardziej urokliwy zakątek miasta, kompleks leśny służący rekreacji. Galeria Refektarz oraz Muzeum Kaszubskie z zabytkami kultury materialnej i bardzo ciekawej sztuki kaszubskiej. Wokół jeziora Klasztornego znajduje się ścieżka edukacyjna znana jako Aleja Filozofów w Kartuzach, która prowadzi na Wyspę Łabędzią połączoną z brzegiem drewnianym mostkiem. Wokół Kartuz rozpościerają się malownicze jeziora i wielkie pałacie bujnych lasów.

Najbliższe postoje:

Ciekawostki

  • Miasto: Kartuzy
  • Województwo: pomorskie
  • Powiat: kartuski
  • Powierzchnia: 6,80 km2
  • Populacja: 14 186
  • Strefa numeracyjna: (+48) 58
  • Tablice rejestracyjne: GKA

Gdzie znajdę taksówkę w Kartuzach?

Jeśli szukasz taxi w Kartuzach możesz skorzystać z poniższej mapy: