aplikacja taxi

Co to jest aplikacja taxi?

Aplikacja jest to oprogramowanie działające na urządzeniach przenośnych, którymi mogą być między innymi telefony komórkowe, smartfony czy tablety.

Wielu z nas nie wyobraża już sobie zamawiania przejazdu taksówką inaczej niż przez internet. Wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów korporacji taksówkarskich wprowadzono aplikacje, które mają umożliwić szybszy i łatwiejszy dostęp do usług taxi.

Jakie są dostępne rozwiązania w aplikacjach taxi?

Za pomocą aplikacji mobilnej możemy z łatwością zamówić przejazd taksówką i wcale nie musimy mieć zarejestrowanego konta użytkownika. Nie wszyscy kierowcy mają wyposażone taksówki w terminale płatnicze, a klient nie zawsze ma przy sobie gotówkę. Zamawiając taxi przez aplikację możemy zaznaczyć, że płatność za przejazd chcemy zrealizować kartą płatniczą. Nie musimy znać adresu, pod który kierowca taksówki ma po nas przyjechać, ponieważ na aplikacji wyświetli się miejsce naszej lokalizacji.

Za pomocą aplikacji możemy również zamówić przejazd z punktu A do punktu B na odpowiednią godzinę, o której będziemy chcieli skorzystać z przejazdu. W aplikacji są udostępnione różne funkcje, z których z łatwością możemy korzystać. Jedną z funkcji jest możliwość wyboru najbliższej taksówki od naszej lokalizacji, z której często korzystają klienci taxi potrzebujący przemieścić się do punktu docelowego w jak najkrótszym czasie. Klikając w aplikacji na każdą z wyświetlanych się taksówek możemy sprawdzić markę i model pojazdu, jak również ile czasu zajmie dojazd do naszej lokalizacji.

Przez aplikację mamy możliwość zamówienia pojazdu uprawnionego do przewozu większej ilości osób, jeżeli mamy potrzebę skorzystania z takiej usługi, jak również możemy zaznaczyć w aplikacji, że będziemy przewozić ze sobą zwierzaka. Przez aplikację możemy zamówić bezpieczny przejazd taksówką dla naszego dziecka. Jedna z funkcji daje nam możliwość śledzenia przejazdu taksówki, w której aktualnie znajduje się nasza pociecha. Aplikacje umożliwiają zamówienie kierowcy, który będzie posługiwał się na przykład językiem angielskim oraz możemy zamówić zakupy z dostawą na podany adres.

Po zamówieniu kursu i zaakceptowaniu go przez najbliższego kierowcę wyświetli się nam koszt przejazdu. W niektórych aplikacjach wyświetli się zdjęcie kierowcy, jego imię, numer rejestracyjny auta oraz marka pojazdu, który zamówiliśmy. Po wykonanej usłudze warto ocenić przejazd taksówką, ponieważ w prosty i skuteczny sposób można kontrolować jakość usług danej korporacji.

Popularne aplikacje taxi w Polsce

W Polsce jest dostępnych ponad pięć znanych aplikacji taxi. iTaxi jest jedną z największych platform zamawiania przejazdu taksówką, która działa w około stu miastach Polski. CAB4YOU jest darmową aplikacją do zamawiania przejazdu taksówką, działającą w kilkudziesięciu miastach różnych korporacji. myTaxi jest aplikacją zrzeszającą indywidualnych taksówkarzy, działającą w podobny sposób jak inne aplikacje. Zdecentralizowaną usługą w naszym kraju stał się Uber. Z jego przejazdów za pomocą aplikacji możemy skorzystać tylko w kilku największych miastach Polski.