Taxi Starogard Gdański


Reklama Twojej Taxi w tym miejscu?
Napisz do nas w jakim mieście chcesz reklamę na adres: admin@zlaptaryfe.pl


Tanie taxi w Starogardzie Gdańskim

Starogard Gdański jest miastem położonym w województwie pomorskim, które leży nad rzeką Wierzycą na Pojezierzu Starogardzkim. Miasto zamieszkałe jest przez ponad 48 tysięcy osób. Przyjeżdżając do Starogardu Gdańskiego pociągiem, wysiądziemy na jednym z trzech peronów. Zabytkowy budynek dworca wyremontowano i oddano do ponownego użytku w 2018r.

Zwiedzanie miasta taksówką

Miasto możemy zwiedzić zamawiając taksówkę, których w Starogardzie Gdańskim nie brakuje. W pobliżu dworca znajduje się postój taksówek, skąd możemy pojechać na zwiedzanie miasta i okolic. Miły taksówkarz opowie nam historię miasta i zawiezie w ciekawe miejsca, które warto zobaczyć będąc w Starogardzie Gdańskim. Korporacje, których jest w mieście kilka, prześcigają się w świadczeniu usług, a głównym motto jest zadowolenie klienta.

Dostępność taksówek

Taksówkę w mieście możemy zamówić telefoniczne lub poprzez aplikację, a za kurs zapłacić gotówką, katrą lub Blikiem. Postoje taksówek znajdują się w najsłynniejszych lokalizacjach miasta. Poruszające się po mieście taksówki, prowadzą życzliwi kierowcy, którzy oferują usługi przy wykorzystaniu sprawnych i bezpiecznych pojazdów. Taksówki w Starogardzie Gdańskim są dostępne przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Opłata za przejazd taksówką jest uzależniona między innymi od długości trasy, czasu trwania przystanku. Jazda taksówką poza granicami miasta i w porze nocnej, wiąże się z większą odpłątnością za kurs.

Starogard Gdański jest głównym ośrodkiem Kociewia, krainy etnograficzno-kulturowej i dlatego warto zajrzeć do Muzeum Ziemi Kociewskiej, które znajduje się w mieście niedaleko Parku Miejskiego. Idąc do Muzeum przechodzi się koło kościoła świętego Mateusza, wspaniały przykład architektury gotyckiej. W pobliżu Muzeum znajduje się Baszta Książęca, wzniesiona na fundamentach strażnicy książąt gdańsko-pomorskich. Nad kanałem Wierzycy jest usytuowana Baszta Gdańska z 1325 roku, która dawniej pełniła funkcję obronną miasta. Również nad kanałem Wierzycy mieści się Baszta Tczewska powstała w XIV wieku. Najstarszą częścią miasta jest Rynek, w którego centrum znajduje się Ratusz Miejski. Rynek, który jest w formie kwadratu okalają malownicze, zabytkowe kamieniczki. W mieście znajduje się Pałac Wiecherta, a na jego elewacji widnieją rzeźby i piękne zdobienia. W Starogardzie Gdańskim urodził się Kazimierz Deyna, legenda polskiego futbolu, którego rzeźba znajduje się na terenie Stadionu. Jeżeli podróż powrotną zaplanowaliśmy samolotem, taksówkarz zawiezie nas do Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy, odległego 107 kilometrów od Starogardu Gdańkiego.

Najbliższe postoje:

Ciekawostki

 • Miasto: Starogard Gdański
 • Województwo: pomorskie
 • Powiat: starogardzki
 • Powierzchnia: 25,28 km2
 • Populacja: 44 138
 • Strefa numeracyjna: (+48) 58
 • Tablice rejestracyjne: GST

Często zadawane pytania o taxi Starogard Gdański

 • Obecnie posiadamy dodane 4 korporacje.
 • Żadna korporacja nie udostępnia publicznie swojego cennika.
 • Żadna z korporacji nie udostępnia takich informacji. Pamiętaj, aby zapytać o taką możliwość przed skorzystaniem z usługi.
 • Najczęściej szukane są: Taxi Stanlety oraz Postój Taksówek